08.05.2013
Zadania dla kl. V - cz. 3
Przed Wami ostatnie zadania do rozwiązania:
Zadanie 1:
W sklepie spożywczym znajduje się 566 litrów wody mineralnej w butelkach dwulitrowych. Oblicz, jaka jest wartość tego towaru, jesli cena jednej butelki wynosi 3 zł.
Zadanie 2:
Szkolny klub sportowy kupił 5 piłek do koszykówki w cenie 57 zł każda, 9 piłek do siatkówki w cenie 48 zł każda i 11 innych piłek w cenie 63 zł każda. Oblicz, ile zapłacono za te zakupy.
POWODZENIA!!!
22
643
400 lajków oddaliśmy na tym wpisie ;) woooow !!!!
3-setna łapka na wpisie ;)
http://y52013.acombschool.net -klasa5 z UK zaprasza na swój blog:-).Poznasz naszą szkołę klikając na jej logo.Komentarze i posty tylko po angielsku-przynajmniej na razie:-) sorry!
zad.1
566:2x3=283x3=849 Oskar Wajda KL.V
ODP.wartość towaru wynosi 842 zł
zad.1
566:2x3=283x3=849 Oskar Wajda KL.V
ODP.wartość towaru wynosi 842 zł
Powodzenia :)
Witam, pozdrawiam wszystkich blogowiczów.
pozdrawiam i życie powodzenia
37127:-) pozdrawiamy
Głosikowe pozdrowionka na dobranoc :)
37094 i 37095 na dobranoc od sko-michowice:)
Pozdrawiamy głosikiem 37088.
zadanie 1 .
566:2*3=283*3=849 Odp.
Towar kosztuje 849 zł.
Myślę że dostanę 5 tak jak pani mówiła , bo zrobiłem dobrze wszystkie zadania
Aha zapomniałem , zrobi Pani konkurs plastyczny związany z SKO plis plis plis , kupi Pani te cukierki w tym rożku jako nagrodę bardzo bardzo proszę
Nie wiedziałam, że jesteś klasą piątą xD!
To na dole to miało być pisemnie xD
Aha ! Mam 37053 głos ;D
1~566 / 2l. * 3 = 283 * 3 = 849
Odpowiedź-Wartość towaru wynosi 849 zł.
2~57 * 5 =285
48 * 9 =432
63 *11=693
285
432
+693 Odpowiedź-Za zakupy zapłacono 1410 zł.
---------------
1410
Fajny ten struś.
1)
566:2*3=283*3=849
Odp: Ten towar kosztuje 849 zł
2)
5*57=285
9*48=432
11*63=693
285+432+693=1410
Odp: Za te zakupy zapłacono 1410 zł
głos 37032
Zad.1
566:2*3=283*3=849 Odp.Towar kosztuje 849 zł.
Zad.2
5*57=285
9*48=432
11*63=693
285+432+693=1410 Odp.Za te zakupy zapłacono 1410 zł.
Kasia Kisielewicz Kl.5 Zagłosuje później :)
Zad. 1
566 l : 2 l x 3 zł = 283 x 3 zł = 849 zł
Odp.: Ten towar kosztuje 849 zł.
Zad. 2
11 x 63 zł = 693
5 x 57 = 285
9 x 48 = 432
693 + 285 + 432 = 1410 zł
Odp.: Za zakupy zapłacono 1410 zł.
Dziękuję Pani za strusia Stefana :3!
Struś w prezencie dla Kasi.