16.02.2022

Ogólnopolski konkurs matematyczny - Oszczędzaj w SKO

 

img

 

Zapraszamy do udziału w konkursie, który polega na rozwiązaniu pięciu zadań matematycznych

         i przesłaniu na maila skosp3gora@gmail.com samych odpowiedzi.

Na wykonanie tego zadania masz czas do 24 lutego.

Pamiętaj o podaniu swoich danych – imię i nazwisko, adres, szkoła i klasa.


Zadanie 1

Zosia przez cały rok szkolny oszczędzała pieniądze na SKO. We wrześniu wpłaciła 65 zł. W październiku i w listopadzie wpłacała po 35 zł. W grudniu wybrała pieniądze, aby kupić na gwiazdkę czekolady dla rodziców i dwóch braci. Jedna czekolada kosztowała 6 zł. W styczniu wpłaciła 19 zł, w lutym i w marcu wpłacała po 25 zł. W kwietniu wpłaciła dwa razy tyle co we wrześniu, a w maju kupiła bransoletkę dla mamy za 60 zł. W czerwcu wybrała zaoszczędzone pieniądze. Ile pieniędzy zaoszczędziła Zosia?

Zadanie 2

Maciek systematycznie oszczędzał w SKO. We wrześniu wpłacił 30 zł, a każda kolejna wpłata była o 10 zł większa. Ile pieniędzy udało mu się zaoszczędzić do czerwca?

Zadanie 3

W klasach I – III ogłoszono konkurs na oszczędzanie. Klasy pierwsze zebrały razem 217 zł, klasy drugie miały o 33 zł więcej, a klasy trzecie dwa razy więcej niż pierwsze. Ile razem zaoszczędziły wszystkie klasy młodsze?

Zadanie 4

Mama Antka na laptopa wzięła kredyt w wysokości 3600 zł, który miała spłacić w ciągu sześciu miesięcy. Odsetki od kredytu były stałe i wynosiły 50 zł miesięcznie. Ile wynosi rata kredytu i jaką kwotę mama spłaci do banku?

Zadanie 5.

Masz tylko 10 zł własnych oszczędności. Chcesz kupić drukarkę do komputera za 310 zł. Zamierzasz zaciągnąć kredyt bankowy. Za trzy miesiące oddasz sumę kredytu wraz z miesięcznym oprocentowaniem w wysokości 10 zł. Oblicz ile pieniędzy zwrócisz bankowi.

 

Spośród prawidłowych rozwiązań wylosujemy trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody.

Życzymy udanej zabawy!!!!

 

4
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 26
  • 13
Komentarze