24.11.2013

Andrzejki

Z pieniądzem w roli głównej....

W nadchodzącym tygodniu pożegnamy czas zabaw i szalonych imprez :)

Członkom SKO z Kliczkowa Wielkiego przypominamy, iż dyskoteka andrzejkowa odbędzie się w czwartek o 15.30.

A już dzisiaj proponujemy Wam kilka wróżb z pieniądzem i bogactwem w roli głównej :)

Najbardziej popularną wróżbą andrzejkową jest lanie wosku.

Niewielu jednak wie jakie jest znaczenie figur, które się ukazują.

Jeśli podczas lania wosku Twoją figurą będzie gwiazda

oznacza to bogactwo i pomyślność w nadchodzącym roku.

Wróżba z 5 filiżankami

Potrzebne będą: 5 filiżanek, cukierek, piórko, ziarnko pieprzu, kamyk, banknot.
Jeden z uczestników zabawy chowa te przedmioty pod filiżanki, a osoba, która sobie wróży (nie powinna wiedzieć, co jest pod nimi ukryte), wskazuje na jeden z nich. Jeżeli wybór padnie na cukierek – wróży to życie szczęśliwe, słodkie i wesołe, piórko – bez trosk, ziarenko pieprzu – pełne przygód, kamyk – pracowite, banknot – w bogactwie. Można również położyć pod 4 filiżanki: obrączkę, pierścionek, smoczek i listek. Wylosowanie obrączki oznacza rychły ślub, pierścionka – zaręczyny, smoczka – powiększenie rodziny, listka – długotrwałe panieństwo.


059.gif059.gif059.gif059.gif059.gif059.gif059.gif

Warto także pamiętać o wróżeniu z fusów, najlepiej  z liściastej herbaty. Każda z osób chcących wziąć udział w zabawie dostaje filiżankę ciepłego naparu. Wypijając ją, pozostawia tyle płynu, by leciutko zakryć zgromadzone na dnie liście. Trzymając filiżankę w lewej ręce należy trzykrotnie zakręcić nią w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie filiżankę odwracamy i kładziemy na spodku, czekając aż wycieknie nadmiar płynu. Wówczas ponownie odwracamy filiżankę i przystępujemy do odczytywania wróżby. Wystarczy znaleźć wśród fusów charakterystyczne kształty  oraz dokonać ich interpretacji. Oto niektóre znaczenia: anioł – dobra wiadomość, dom – bezpieczeństwo, ryba – pieniądze, statek- podróż, kwiaty – szczęście. 


Cyfra 8 posiada moc przyciągającą pieniądze. Poszukaj wśród swoich banknotów taki, który ma te cyfrę w numerach seryjnych. Jeśli go znajdziesz, włóż do osobnej przegródki w portfelu i nie wydawaj. To twój talizman przyciągający bogactwo


gify cyfry

Aby pieniądze nie uciekały…
Nigdy nie stawiaj torby z pieniędzmi na podłodze, gdyż oznacza to, że szybko je wydasz. Nie wydawaj pieniędzy, które znalazłaś. To tak, jakbyś pozbywała się szczęścia. Pamiętaj, aby zamykać deskę klozetową, bo inaczej pieniądze będą „wypływać” z domu.


A CZY WY MACIE JAKIEŚ TAJEMNE WRÓŻBY NA WZBOGACENIE SIĘ? ;) PODZIELCIE SIĘ Z NAMI :)

I PAMIĘTAJCIE!!!!!!!!!!!

WRÓŻBY, WRÓŻBAMI ALE NAJPEWNIEJSZE PIENIĄDZE MACIE OSZCZĘDZAJĄC W SKO :p Z NASZA LOKATKĄ

Żyrafa

19
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 3
  • 0
Komentarze