16.04.2018

Wspieramy Hospicjum Santa Galla

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie po raz kolejny włączyli się w akcję, której celem było pozyskanie środków na rzecz Hospicjum Santa Galla z Łabuniek 1. W niedzielę 8 kwietnia 2018r. wolontariusze od samego rana, po każdej mszy świętej kwestowali pod kościołem pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Celem włączenia się w organizowaną przez Hospicjum akcję jest  uwrażliwienie młodzieży na potrzebę i konieczność niesienia pomocy innym ludziom oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych. Akcje charytatywne uczą dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. 

Całość przedsięwzięcia nadzorował menadżer Hospicjum Tomasz Ryń oraz ks. Michała Przybysza, który w tym dniu głosił Słowo Boże. 

 

Za zaangażowanie i udział w kweście dziękujemy wolontariuszom w osobach:

 

Marcel Bartnik, Dominika Radziejewska, Aleksandra Gietka, Wiktoria Block, Amelia Bilik, Lucyna Mackiewicz, Roksana Gontarz, Adrianna Bielecka, Mateusz Antosiewicz, Sebastian Radomiński, Jakub Maksymowicz, Paulina Wór.

 

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi'' Jan Paweł II

 imgimg

1
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 2
  • 6
Komentarze