31.05.2018

Złoto dla 'Batorego'

19.05.2018 r. w hali sportowej ostrowskiej „Jedenastki” odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11. Uczestnikami turnieju byli zawodnicy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Obok zespołu gospodarzy, czyli Uczniowskiego Klubu Sportowego „Batory” na parkiecie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności drużyny z Buku, Konina, Kościana i Poznania. Przed przystąpieniem do rywalizacji do młodych szczypiornistów słowa powitania skierowały Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Ewa Wulbach.

Każdy mecz turniejowy dostarczał zarówno zawodnikom, jak i kibicom wiele emocji. System rozgrywek był najbardziej obiektywny, a więc „każdy z każdym”. Po pięciogodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął zespół gospodarzy UKS „Batory” Ostrów Wielkopolski, drugie miejsce zajęła drużyna MKS „Tęcza” Kościan. Na trzecim miejscu uplasował się zespół SSRiR „Start” Konin, czwarte miejsce przypadło UKS „46” Poznań, a piąte miejsce zdobyli chłopcy z UKS „Spartakus” Buk. Trenerzy i sędziowie wyróżnili również najlepszych graczy w tym turnieju. Najlepszym zawodnikiem został Adam Kaniewski z Kościana, najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Adriana Rutkowskiego z Poznania, a najlepszym strzelcem okazał się Dawid Frankowski z Ostrowa.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych zespołach zostali:
- MKS „Tęcza” Kościan – Jeremiasz Majorek,
- SSRiR „Start” Konin – Maciej Jędrzejewski,
- UKS „46” Poznań – Mikołaj Wojciechowski,
- UKS „Spartakus” Buk – Marcel Dakowski,
- UKS „Batory” – Mateusz Świtała. Wręczenia pucharów, dyplomów, medali, statuetek i nagród rzeczowych dokonały Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Małgorzata Lubojańska.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Poczęstunek zapewnili Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Śliwiński” i Piekarnia „Janicki”. Do sprawnej organizacji turnieju przyczynili się również rodzice: p. Marcin Ibron i p. Tomasz Ogórek.