31.05.2018

'Twardy orzech do zgryzienia'

We wtorek, 22 maja 2018 roku dwuosobowa drużyna reprezentantów naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami VIII Międzyszkolnego Konkursu Językowego „Twardy orzech do zgryzienia”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Celami zmagań były: podnoszenie poprawności językowej młodzieży, rozbudzanie zainteresowań językiem polskim, umiejętność pracy w grupie oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

We wtorek, 22 maja 2018 roku dwuosobowa drużyna reprezentantów naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami VIII Międzyszkolnego Konkursu Językowego „Twardy orzech do zgryzienia”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Celami zmagań były: podnoszenie poprawności językowej młodzieży, rozbudzanie zainteresowań językiem polskim, umiejętność pracy w grupie oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

W konkursie przeznaczonym dla klas V – VI zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie klasy V c: Aleksandra Jess oraz Tomasz Żurek. Wykazali się oni umiejętnością poprawnego redagowania krótkiej formy wypowiedzi – ogłoszenia oraz umiejętnościami w zakresie poprawności językowej. Za udział w konkursowych zmaganiach otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W pamięci uczestników pozostaną słowa Platona, które stanowiły motto przewodnie konkursu: „Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem…”

0
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 6
  • 7