31.05.2018

Światowy Dzień Zdrowia 2018

W 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Zdrowie dla wszystkich”, co oznacza, że powszechna opieka zdrowotna polega na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń na odpowiednim poziomie, a także, że nikt nie powinien wybierać między dobrym stanem zdrowia, a innymi życiowymi potrzebami. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV b i IV c pod kierunkiem pani Magdaleny Danielewicz i pani Ludomiły Nawrot.

W 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Zdrowie dla wszystkich”, co oznacza, że powszechna opieka zdrowotna polega na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń na odpowiednim poziomie, a także, że nikt nie powinien wybierać między dobrym stanem zdrowia, a innymi życiowymi potrzebami. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV b i IV c pod kierunkiem pani Magdaleny Danielewicz i pani Ludomiły Nawrot.

Uczniowie przygotowali scenki przybliżające problemy związane ze zdrowym stylem życia oraz prezentację multimedialną, w której przedstawili główne założenia kampanii i najważniejsze zasady postępowania służące zachowaniu i pomnażaniu zdrowia. W Polsce 7 kwietnia obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia, dlatego z tej okazji pani dyrektor Małgorzata Lubojańska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przekazała pani Irenie Huk - pielęgniarce szkolnej najlepsze życzenia zdrowia i powodów do radości każdego dnia oraz wytrwałości w realizacji codziennych zadań.
Powyższe działanie stanowi jedną z inicjatyw podejmowanych w ramach realizacji działań Szkoły Promującej Zdrowie, jak również innowacji edukacyjnej „Stawiam na zdrowie i przyrodę”.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 9
  • 4