31.05.2018

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich dla najmłodszych

23 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doroczne święto organizowane przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa , edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Tego dnia uczniowie klas I i II kolejny raz mieli okazję przebrać się za swoje ulubione postacie bajkowe. Na szkolnym korytarzu można było spotkać m.in. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Robin Hooda i wielu innych bohaterów bajek. Podobne wydarzenie miało miejsce 6 listopada przy Obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek . Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel dotyczący promocji czytelnictwa.

23 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doroczne święto organizowane przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa , edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Tego dnia uczniowie klas I i II kolejny raz mieli okazję przebrać się za swoje ulubione postacie bajkowe. Na szkolnym korytarzu można było spotkać m.in. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Robin Hooda i wielu innych bohaterów bajek. Podobne wydarzenie miało miejsce 6 listopada przy Obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek . Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali apel dotyczący promocji czytelnictwa.

Dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska przeczytała wiersz Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”, którego uczniowie wysłuchali z zainteresowaniem. Na zakończenie nie zabrakło bajkowej zgadywanki – zabawy w skojarzenia na podstawie bajkowych rekwizytów.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 6
  • 15