31.05.2018

„Roboty na start” – programowanie dla najmłodszych

19 i 20 kwietnia w sali komputerowej w naszej szkole odbyły się kolejne spotkania z przedszkolakami w ramach warsztatów adaptacyjnych „Poznaj Jedenastkę” pod tytułem "Roboty na START!. Podczas zajęć, pod okiem p. Wojciecha Lesiczki, p. Pauliny Natkaniec, p. Krystyny Herbik i p. Sylwii Dolaty uczestnicy mieli możliwość nauczyć się sterowania robotami, wykorzystując przy tym przygotowane tory przeszkód.

19 i 20 kwietnia w sali komputerowej w naszej szkole odbyły się kolejne spotkania z przedszkolakami w ramach warsztatów adaptacyjnych „Poznaj Jedenastkę” pod tytułem "Roboty na START!. Podczas zajęć, pod okiem p. Wojciecha Lesiczki, p. Pauliny Natkaniec, p. Krystyny Herbik i p. Sylwii Dolaty uczestnicy mieli możliwość nauczyć się sterowania robotami, wykorzystując przy tym przygotowane tory przeszkód. W kolejnej części spotkania poznali podstawy programowania robotów mBot i JIMU, a po instrukcjach i pokazie prowadzących przedszkolaki samodzielnie mogły zaprogramować trasę poruszania się robotów oraz wypowiedzi maszyn z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji na tabletach. Spotkanie dostarczyło uczestnikom wiele emocji i na zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

0
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 20
  • 21