31.05.2018

Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Angielski na sportowo” i konkursu „Picture Dictionary” w ramach Szkolnego Dnia Języka Angielskiego

19 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego przygotowany przez anglistki panią Emilię Polak, panią Bogumiłę Chądzyńską oraz zaangażowanych uczniów. Uczniowie podczas apelu obejrzeli prezentację o powodach, dla których warto uczyć się języka angielskiego, posłuchali ciekawostek o tym języku, a także wysłuchali trzech piosenek zaśpiewanych w oryginalnej wersji przez Nikolę i Wiktorię Szczepaniak oraz Julię Derę. Podsumowano także innowację pedagogiczną pod nazwą „Angielski na sportowo”. Wręczono nagrody i dyplomy w konkursie „Picture Dictionary”.

19 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego przygotowany przez anglistki panią Emilię Polak, panią Bogumiłę Chądzyńską oraz zaangażowanych uczniów. Uczniowie podczas apelu obejrzeli prezentację o powodach, dla których warto uczyć się języka angielskiego, posłuchali ciekawostek o tym języku, a także wysłuchali trzech piosenek zaśpiewanych w oryginalnej wersji przez Nikolę i Wiktorię Szczepaniak oraz Julię Derę. Podsumowano także innowację pedagogiczną pod nazwą „Angielski na sportowo”. Wręczono nagrody i dyplomy w konkursie „Picture Dictionary”.

W kategorii klas I-III:
I miejsce – Eryk Kasprzak, kl. I c
Wyróżnienie – Mateusz Wojciechowski, kl. II a

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Aleksandra Jess, kl. V c
II miejsce – Daniel Kuberacki, kl. VI a
III miejsce – Klara Czerewkiewicz, kl. VI a
Wyróżnienie zdobyła Julia Mazur z kl. IVb.

Wszystkie prace konkursowe oraz zdjęcia dokumentujące innowację pedagogiczną zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Dodatkowym akcentem angielskim w szkole były flagi, elementy stroju uczniów oraz napisy z angielskimi odpowiednikami nazw sal lekcyjnych na II piętrze.
Szkolny Dzień Języka Angielskiego miał na celu uświadomić uczniom, że warto uczyć się języka angielskiego, a czas poświęcony na tę naukę przynosi same korzyści.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 14
  • 16