31.05.2018

Mistrz Oszczędzania rozstrzygnięty!!

17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz Oszczędzania". Konkurs został zorganizowany we współpracy z bankiem PKO Bank Polski w ramach programu edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. Zaproszenie do udziału przyjęło 18 szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego, w tym 6 szkół z Ostrowa Wielkopolskiego. Tuż po uroczystym otwarciu przez p. Dyrektor Małgorzatę Lubojańską oraz Dyrektora Oddziału I PKO Banku Polskiego p. Mariusza Mąkoszę, 68 uczniów rozpoczęło zmagania konkursowe z zakresu matematyki oraz ekonomii.

17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz Oszczędzania". Konkurs został zorganizowany we współpracy z bankiem PKO Bank Polski w ramach programu edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. Zaproszenie do udziału przyjęło 18 szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego, w tym 6 szkół z Ostrowa Wielkopolskiego. Tuż po uroczystym otwarciu przez p. Dyrektor Małgorzatę Lubojańską oraz Dyrektora Oddziału I PKO Banku Polskiego p. Mariusza Mąkoszę, 68 uczniów rozpoczęło zmagania konkursowe z zakresu matematyki oraz ekonomii.

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie idei oszczędzania wśród najmłodszych, a także rozwijanie umiejętności matematycznych oraz ekonomicznych do rozwiązywania zadań i problemów z życia codziennego.

Uczniowie na bardzo wysokim poziomie wykazali się znajomością pojęć bankowych oraz sprawnością rachunkową.

Podczas tej edycji mieliśmy przyjemność również gościć w szkole: p. Roberta Smelkowskiego- Dyrektora ds. Sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym w Poznaniu, p. Mariusza Mąkoszę- Dyrektora I Oddziału PKO Banku Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim, p. Barbarę Rosik- Dyrektora Obsługi Klienta w I Oddziale PKO Banku Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim, p. Michała Krzywdę - Koordynatora SKO w Regionalnym Oddziale Detalicznym w Poznaniu, p. Rafała Helczyka - Dyrektora Oddziału w I Oddziale PKO Banku Polskiego w Odolanowie, p. Sabinę Nowak- Kierownik Zespołu Obsługi Klienta w I Oddziale PKO Banku Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim, p. Janinę Rychlicką - pracownika I Oddziału PKO Banku Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Laureaci konkursu w kategorii klas I - III :
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łąkocinach
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ociążu
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator".

Laureaci konkursu w kategorii klas IV - VI:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator"
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Nagrody dla każdego uczestnika konkursu ufundował PKO Bank Polski Oddział I w Ostrowie Wielkopolskim. Serdecznie dziękujemy pracownikom banku p. Dyrektor Barbarze Rosik oraz p. Sabinie Nowak, a także wszystkim nauczycielom zaangażowanym w tę edycję konkursu.

Koordynatorami konkursu byli opiekunowie SKO w szkole p. Beata Ławrynowicz oraz p. Anna Torzewska.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

1
Dodaj Komentarz
 • 10
 • 2
 • 3
Komentarze
 • MironaSKOWilkowo
  MironaSKOWilkowo
  178.36.xxx.xxx
  2018-05-31 20:47 | Temat: SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  Brawo. Świetny pomysł na integrację i sprawdzenie wiedzy ekonomiczno-matematycznej.

  Pozdrawiamy serdecznie z Mazur.