31.05.2018

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

7 maja br. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Odbywa się on co roku od 12 lat, a jego celem jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej, rozwijanie zainteresowań dotyczących państw członkowskich oraz kształtowanie poczucia poszanowania dla dziedzictwa kulturowego i historycznego Europy. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Może nad morze” i promowała cztery europejskie państwa: Chorwację, Portugalię, Rumunię i Turcję. Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół uczniów z klas VI: Klara Czerewkiewicz, Daria Mąkosza, Szymon Wieczorek i Krzysztof Szymczak.

7 maja br. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Odbywa się on co roku od 12 lat, a jego celem jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej, rozwijanie zainteresowań dotyczących państw członkowskich oraz kształtowanie poczucia poszanowania dla dziedzictwa kulturowego i historycznego Europy. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Może nad morze” i promowała cztery europejskie państwa: Chorwację, Portugalię, Rumunię i Turcję. Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół uczniów z klas VI: Klara Czerewkiewicz, Daria Mąkosza, Szymon Wieczorek i Krzysztof Szymczak.

W pierwszej części konkursu Klara Czerewkiewicz zaśpiewała piosenkę w języku angielskim o wakacjach w Portugalii. Później zespół przystąpił do całogodzinnej pracy nad ofertą wyjazdu rodzinnego do Rumunii. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pracy w grupie, wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz spójną prezentacją przygotowanej oferty. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ale najważniejsza jest wiedza, którą zdobyli podczas konkursu.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 3
  • 20