24.04.2022

Eliminacje powiatowe do turnieju BRD

21 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - Beaty Klimek. Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
 
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
 
Wśród zaproszonych gości znalazł się Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego – Rafał Luciński. W rywalizacji turniejowej wzięły udział najlepsze drużyny ze wszystkich gmin powiatu ostrowskiego, w kategorii szkół podstawowych wystartowało 5 drużyn (35 uczniów). Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinsp. Witold Kolenda oraz zastępca naczelnika - st. asp. Sławomir Frąszczak, mł. asp. Joanna Michalak, mł. asp. Natalia Fiturska i mł. asp. Ewa Golińska – Jurasz.
 
Zmagania uczestników składały się z kilku konkurencji. Uczniowie musieli rozwiązać test, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz interpretowania „krzyżówek”. Następnie, uczestnicy zaprezentowali również swoją wiedzę praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerem po „miasteczku ruchu drogowego” oraz po „torze sprawnościowym”.
 
Klasyfikacja szkół podstawowych w kategorii klas 4-6:
 
1. miejsce - Szkoła Podstawowa w 11 w Ostrowie Wielkopolskim
2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Przygodzicach
3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr Sośniach
4. miejsce - Szkoła Podstawowa w 13 w Ostrowie Wielkopolskim
5. miejsce - Szkoła Podstawowa w Uciechowie
 
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Lena Franz (SP 11) oraz Patryk Maćkowiak (SP 11).
 
Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych w kategorii klas 7-8:
 
1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysocku Małym
2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Garkach
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Sośniach
4. miejsce - Szkoła Podstawowa w 11 w Ostrowie Wielkopolskim
5. miejsce - Szkoła Podstawowa w 13 w Ostrowie Wielkopolskim
 
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Natalia Bednarek (SP 11) oraz Bartłomiej Nowak (SP w Wysocku Małym). Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej 11 w Ostrowie Wielkopolskim i Szkoła Podstawowa w Wysocku Małym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe i drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu i PZU Życie.
 
Koordynatorem konkursu był Piotr Kierzek, sekretarzem Natalia Michalska, sędzią Michał Walczak, trenerem drużyny SP11 Krzysztof Kaźmierowski.
imgimg
0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 3
  • 1