03.06.2019

Droga do medalu Mistrzostw Wielkopolski

28 maja br. młodzi piłkarze ręczni z klasy VI b reprezentujący Klub Piłki Ręcznej „Ostrovia” wywalczyli brązowy medal w finałach wojewódzkich rozgrywek ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, który odbył się w Obornikach Wielkopolskich. Spotkały się tam najlepsze zespoły z pięciu grup eliminacyjnych. Rozgrywki zaczęły się jeszcze jesienią ubiegłego roku turniejem w Lesznie (każdy zespół w grupie był organizatorem jednego turnieju). Gospodarzem drugiego turnieju był UKS „Szczypiorniak”, trzeciego KS Włoszakowice, a ostatniego KPR „Ostrovia”. Po rozegraniu w sumie 16 meczów najwięcej punktów zdobyli nasi szczypiorniści i to oni awansowali do finału.

W pierwszym meczu finałowym ostrowianie pokonali MKS Wolsztyn 14:7. Do drugiego meczu nasi zawodnicy podeszli bardzo zmotywowani, chcąc się zrewanżować za niedawną porażkę w finale rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego, w którym w meczu o złoty medal przegrali z chłopcami z Obornik jednym trafieniem. Mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy wynik był remisowy, ale i tym razem nie udało się wygrać. Po krótkiej przerwie przyszło grać naszym chłopcom mecz półfinałowy, którego stawką był awans do wielkiego finału. Przeciwnikami byli zwycięzcy pierwszej grupy eliminacyjnej – MKS Start Konin. Pierwsza połowa i początek drugiej należał zdecydowanie do ostrowian, jednak zmęczenie dało się we znaki i w ostatnich sekundach meczu zawodnikom z Konina udało się doprowadzić do remisu. O awansie do wielkiego finału miały zdecydować rzuty karne. Emocje i stres dla zawodników był ogromny. Więcej szczęścia mieli jednak koninianie, wygrywając 3;2. Mecz o III miejsce z MKS Poznań odbywał się cały czas pod dyktando KPR „Ostrovia”. Ostrowianie wygrali 14:10 i zasłużenie wywalczyli brązowy medal w Klubowych Mistrzostwach Wielkopolski. Na duże słowa uznania zasługuje cały zespół, a szczególnie Dawid Frankowski, który zdobył najwięcej bramek w mistrzostwach uzyskując tytuł Najlepszego Strzelca. Gratulujemy wspaniałej postawy!