31.05.2018

Dawid Frankowski najlepszy indywidualnie w Czwórboju Lekkoatletycznym

Kwiecień to miesiąc, w którym odbywa się bardzo dużo imprez lekkoatletycznych. Po emocjach w Biegach Przełajowych przyszedł czas na rywalizację w Czwórboju Lekkoatletycznym, który rozgrywany był w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Bardzo blisko awansu do etapu powiatowego byli nasi chłopcy, którzy ostatecznie uplasowali się na 4. pozycji, tracąc do zwycięskiej drużyny zaledwie 14 punktów. Najlepszym zawodnikiem całej imprezy został uczeń naszej szkoły Dawid Frankowski.

Kwiecień to miesiąc, w którym odbywa się bardzo dużo imprez lekkoatletycznych. Po emocjach w Biegach Przełajowych przyszedł czas na rywalizację w Czwórboju Lekkoatletycznym, który rozgrywany był w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Bardzo blisko awansu do etapu powiatowego byli nasi chłopcy, którzy ostatecznie uplasowali się na 4. pozycji, tracąc do zwycięskiej drużyny zaledwie 14 punktów. Najlepszym zawodnikiem całej imprezy został uczeń naszej szkoły Dawid Frankowski.

Również indywidualnie duży sukces odniósł Maksymilian Karasiński, który rzucił najdalej ze wszystkich chłopców piłeczką palantową (45 m). Jego sukces powtórzyła Kinga Dekert, która również nie miała sobie równych w rzucie piłeczką palantową, uzyskując odległość 36 m. Cały zespół dziewczyn, podobnie jak chłopcy, zakończył rywalizację na 4. miejscu.

Skład chłopców:
Adam Śmigiel, kl. V a, Dawid Frankowski, kl. V b, Wiktor Bartoszek, Wiktor Winiarski, kl. VI b, Maksymilian Karasiński oraz Krzysztof Szymczak, kl. VI c.

Skład dziewczyn:
Ewa Nowicka, kl. V a, Pola Adissou, kl. V b, Magdalena Grodzka, Kinga Dekert, Aleksandra Żychlińska, Weronika Podkocka, kl. VI b.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim.

0
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 17
  • 16