10.03.2022

Athletics Challenge 2022

5 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ATHLETICS CHALLENGE 2022, zachęcającym do aktywizacji uczniów poprzez rywalizację sportową.

Nasza reprezentacja pod opieką p. Krzysztofa Kaźmierowskiego w składzie: Anna Wiącek 3a, Wiktoria Tworo 6a, Jan Binek 4a, Jan Świątek 3b, Wiktor Kałajak 6a, Paula Kubiak 5b, Amelia Wąsala 4b, Norbert Szymczak 5b, zajęła zaszczytne II miejsce, ustępując minimalnie drużynie zwycięskiej. Podczas wydarzenia, które odbyło się w hali widowiskowo – sportowej „Arena Ostrów”, uczniowie ostrowskich szkół w wieku 9-12 lat mogli spotkać się z mistrzami olimpijskimi w sztafecie mieszanej 4x400 z Tokio 2020 - Karolem Zalewskim oraz Małgorzatą Hołub-Kowalik i sprawdzić się w trzech indywidualnych konkurencjach: rzucie piłką lekarską, skoku w dal z miejsca, biegu po kopercie. Konkurencją finałową rywalizacji była sztafeta mieszana. Najlepsza drużyna została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału.

Oprócz sportowych atrakcji nie zabrakło również miejsca na wspólne zdjęcia i autografy, a grupa uczniów z klasy 5a, wraz z opiekunem p. Anną Wikło, miała okazję uczestniczyć w wydarzeniu w roli kibiców.

Zdjęcia: Anna Wikło oraz Facebook Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek

 

imgimgimgimgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 24
  • 26