09.06.2011

Piknik sportowo-ekologiczny

1 czerwca w naszej szkole odbyła się Olimpiada Gimnazjalna, w tym roku połączona z Piknikiem Ekologicznym.

1 czerwca w naszej szkole odbyła się Olimpiada Gimnazjalna, w tym roku połączona z Piknikiem Ekologicznym.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00 zapaleniem znicza Olimpijskiego i prezentacją okrzyków każdej z klas. Później wyznaczeni zawodnicy musieli wykonać różne zadania: zbierali śmieci w sztafecie, udzielali  mniej lub bardziej trafnych odpowiedzi w Konkursie Ekologicznym, skakali w dal, toczyli opony dookoła drzew i „biegli” w nartach (cztery osoby na jednej parze nart).Najwięcej zabawy zapewniła ostatnia z wymienionych konkurencji. Zawodnicy na nartach chwiali się, tracąc równowagę, co często kończyło się upadkiem i salwą śmiechu, wydobywającą się z ust, pozbawionych ludzkich uczuć, kolegów. Nasze przyrodnicze wiadomości natomiast, boleśnie zweryfikował Konkurs Ekologiczny, w którym można było być mistrzem albo odnieść totalną porażkę. Dodatkową atrakcją były przejażdżki konne. Trzeba wspomnieć też o tym jak żywe zainteresowanie wzbudził w uczniach poczęstunek, który potraktowany jak przystało na ten dzień- ekologicznie, został całkowicie pochłonięty. Wdawanie się w dalsze szczegóły jest zbędne, najbardziej obrazowo: wyglądało to jak nalot szarańczy. Słowem było wszystko, zabrakło tylko hitu Majki Jeżowskiej w tle.

Ostatnim punktem programu miało być przedstawienie wyników poszczególnych klas w zbiórkach: makulatury, baterii oraz korków. Jednak ze względu na dokuczliwy upał nie udało się go zrealizować. Toteż zamieszczamy owe wyniki tutaj:

 

wykres.jpg

 

korki.jpg

 

copy_of_baterie.jpg

 

IMG_4950.JPG

 

IMG_4973.JPG

 

IMG_4981.JPG

 

copy_of_IMG_5045.JPG

 

IMG_5294.JPG

 

IMG_5395.JPG

 

 

 

Redakcja Skrytka

3
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 12
  • 21
Komentarze