14.05.2011

Dbamy o środowiSKO

W naszej szkole od wielu lat uczymy się jak dbać o środowisko.

W  naszej szkole od wielu lat uczymy się jak dbać o środowisko. Organizujemy zbiórki makulatury i baterii, jednocześnie bierzemy udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W naszym gimnazjum zbieramy w ciągu roku szkolnego średnio aż 3,5 tony makulatury, a jeśli chodzi o baterie to do stycznia 2011 dostarczyliśmy już ich 100kg.

 

 

makulatura.jpg

 

Odbywa się to z obopólną korzyścią dla środowiska i dla nas, gdyż pozbywając się starych gazet i baterii pracujemy na punkty do Pucharu Dyrektora Szkoły. W zamian za nasz wysiłek otrzymujemy nagrody rzeczowe od organizacji odzysku Reba (z którą współpracujemy od 2006 roku), są one wykorzystywane jako fanty na loterii podczas WOŚP.

 

 

baterie.jpg

 

Dodatkiem, który ma przybliżyć nam tajniki troski o przyrodę są szkolne zgniatarki do puszek i butelek po napojach.

W ramach współpracy ze szkolnym PCK, włączyliśmy się w akcję zbierania korków, których przynieśliśmy już 90 kg. Celem akcji jest zakup wózka dla niepełnosprawnej dziewczynki z naszej gminy.

Mamy nadzieję, że nasze działania pozytywnie wpłyną na świadomość ekologiczną uczniów gimnazjum.

 

 

702.jpg

 

 

 

700.jpg

 

 

 

701.jpg

 

Redakcja Szkolnej Gazetki „Skrytek”

3
Dodaj Komentarz
  • 27
  • 20
  • 5
Komentarze