20.02.2021

Wysłaliśmy pączki do Afryki

W tym roku szkolnym cała Szkoła ‘Podstawowa nr 4 w Wadowicach kolejny raz dołączyła do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Zgodnie z sugestiami Fundacji Kapucyni i Misje działania miały najczęściej charakter online.

W tym roku szkolnym cała Szkoła ‘Podstawowa nr 4 w Wadowicach kolejny raz dołączyła do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Zgodnie z sugestiami Fundacji Kapucyni  i Misje działania miały najczęściej charakter online.

Wszystkie klasy od 0 do 8 miały lekcję o pomaganiu i o misjach w Afryce, do czego wykorzystano filmiki, zdjęcia ze strony fundacji. Informację o akcji umieszczono na stronie internetowej szkoły. Każdy wychowawca poinformował uczniów i rodziców o działaniach szkoły. Na terenie placówki wykonano gazetki informujące o akcji, udekorowano korytarze balonikami. W szkole, wśród uczniów klas 0 – 3, rozdano koszulki z logo akcji, aby przez dwa tygodnie przypominali kolegom o potrzebie wsparcia dla rówieśników z Afryki.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wychowawcy i katecheci bardzo zaangażowali się w ich przeprowadzenie. Dzieci chętnie wracały do tematu i materiałów także w domu. Efektem tego, jak wynika z relacji uczniów, były dokonywanie wpłaty na potrzeby Fundacji Kapucyni  i  Misje.

Na zakończenie uczniom klas 0 – 3 rozdano zakładki, które otrzymaliśmy od organizatora.

Bardzo dziękujemy wszystkim, uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w to dzieło. Jest to wyraz naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy mimo granic i pandemii.

0
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 11
  • 5