23.06.2021

Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas młodszych

W marcu 2021 r. nasza Szkoła Podstawowa nr 4, ogłosiła i zaprosiła uczniów klas drugich i trzecich z Gminy Wadowice do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym. Z powodu pandemii i ograniczeń sanitarnych, konkurs miał tylko dwa etapy.

W marcu 2021 r. nasza Szkoła Podstawowa nr 4, ogłosiła i zaprosiła uczniów klas drugich i trzecich z Gminy Wadowice do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym.  Z powodu pandemii i ograniczeń sanitarnych, konkurs miał tylko dwa etapy.  

Pierwszy, szkolny, polegał na wyłonieniu dwóch uczestników. Etap drugi, międzyszkolny, obejmował dwa zadania.

Uczestnicy mieli wykonać lapbooka, którego głównym bohaterem było zwierzę zagrożone wyginięciem, wpisane do „Polskiej czerwonej księgi zwierząt”. Drugie zadanie to test wiedzy o ekologii oparty na literaturze książki „Ekologia i Środowisko Zielona Rewolucja” oraz dwóch filmach edukacyjnych.

22 kwietnia 2021 r., w Dzień Ziemi, odbył się finał  Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas młodszych, czyli test online.

Komisja konkursowa, wnikliwie przeglądała i oceniała dostarczone lapbooki. Po zsumowaniu punktów  za tę pracę i test, wyłoniono zwycięzców. Komisja przyznała także wyróżnienia.

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 2
  • 11