27.04.2013

Konkursowe szaleństwo

Pieniądze oszczędzamy w SKO, ale nie oszczędzamy naszych mózgów. Wiosna to u nas konkursowe szaleństwo. Na szczęście konkurs SKO mamy już za sobą (kronika wysłana). Ale my nie leniuchujemy i bierzemy udział w następnych. Z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Ekologicznym i konkursie przyrodniczym.

W naszej szkole oszczędzamy pieniądze w SKO, ale na pewno nie oszczędzamy swoich mózgów!!! Szczególnie wiosną, kiedy następuje szaleństwo konkursowe. Byliśmy już na gminnym konkursie czytelniczym i poszło nam REWELACYJNIE - Maja Pawlikowska reprezentująca nas w grupie maluchów zajęła II miejsce, a Madzia Ziarkowska z klasy V - I miejsce ( kategoria klas IV-VI). Nasze dziewczyny są po prostu FANTASTYCZNE, najlepsze w całej gminie!!!

Ledwie odsapnęliśmy po jednych emocjach konkursowych, nadeszły następne - związane z turniejem ekologicznym. Ma on już swoje tradycje  (w tym roku był to już XIV Gminny Turniej Ekologiczny Szkół). W każdej grupie wiekowej (klasy I-III i IV-VI) uczestniczą dwuosobowe drużyny      z każdej ze szkół.  W tym roku tematem przewodnim było środowisko wodne i nasi koledzy musieli np. rozpoznać żywe okazy roślin wodnych.    I jak myślicie - jak sobie poradzili? Po prostu wymiatali!!! Chłopcy ze starszej grupy (Maciek Beta i Mateusz Karpiński) zajęli II miejsce!!! Stracili tylko jeden punkt do zwycięzców. Młodsza ekipa (Maja Pawlikowska i Marcin Szczepaniak) również stanęła na podium!!! Na III miejscu!!! Maja - ta dopiero ma pojemy mózg - to już drugi jej konkurs i za każdym razem sukces. BRAWO!!!

Przed nami kolejne zmagania konkursowe - będziemy meldować jak nam poszło. 

 

 

 

 

 

 

4
Dodaj Komentarz
  • 25
  • 11
  • 29
Komentarze