06.05.2013

KOLEJNY ETAP ZMIAN W NASZEJ SZKOLE

O tym, dlaczego lubimy Amerykę i Amerykanów ...

Zazwyczaj kiedy kończy się majówka z trudem wracamy do szkolnych obowiązków. Dzisiaj było inaczej. Dreszczyk niecierpliwości, zaciekawienia i wielu innych emocji towarzyszył nam w oczekiwaniu na kolejny transport mebli z amerykańskich szkół.

Dużo wcześniej, zanim pojawiły się samochody wypełnione sprzętem przybyli do pomocy  żołnierze z oddziału amerykańskiego wojska stacjonującego w Łasku.

 

DSCN8052.JPG

Około godziny 11 pod szkołę podjechał pierwszy z pięciu tirów, które przebyły od wczoraj długą drogę z Włoch.

 

DSCN8048.JPG

Zawartość samochodów stanowiła dla nas niespodziankę.

 

DSCN8049.JPG

Rozładunek trwał kilka godzin. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ na paletach znajdowały się regały, stoliki, ławki, krzesła i fotele.

Cały ten sprzęt został przeniesiony do szkoły dzięki wielkiej pracy żołnierzy, rodziców i naszych dzielnych uczniów, którzy dzisiaj, jak mogli pomagali dorosłym.

 

DSCN8053.JPG

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyli także goście oficjalni. Z wizytą przybyli do nas przedstawiciele Ambasady Amerykańskiej w Polsce, a wśród nich Attache Wojskowy oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Łodzi z Panią Dyrektor Beatą Jachimczak na czele.

 

DSCN8054.JPG

 

DSCN8061.JPG

 

Przedstawiciele uczniów wręczyli gościom pamiątkowe koszulki z logo naszej szkoły.

 

DSCN8063.JPG

 

DSCN8067.JPG

 

Pan Dyrektor otrzymał tabliczkę, która z całą pewnością znajdzie się w dobrze wyeksponowanym miejscu i będzie przypominać nam o projekcie.

 

DSCN8071.JPG

 

DSCN8075.JPG

 

Kiedy rozładunek zbliżał się już ku kńcowi przyszedł czas na wspólne fotografie, wesołe rozmowy, zadawanie pytań. Żołnierze bardzo chętnie udzielali odpowiedzi, żartowali, pozowali do fotografii. Po raz kolejny potwierdza się opinia, że Amerykanie to ludzie życzliwi, uśmiechnięci, otwarci na innych. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania...

 

DSCN8084.JPG

 

DSCN8087.JPG

 

DSCN8081.JPG

 

 

5
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 9
  • 5
Komentarze