Czym jest AI i jak z niej korzystać?
Lekcje poświęcone sztucznej inteligencji w klasach szóstych.
W ostatnim tygodniu roku szkolnego klasy 6 uczestniczyły w lekcjach, których zadaniem było przekazanie jak największej informacji o sztucznej inteligencji.
Temat: Czym jest AI i jak z niej korzsytać?
Uczniowie mogli zapoznać się z filmami dotyczącymi:
- Czym jest sztuczna inteligencja?
- Historia powstania AI i jej rodzaje.
Lekcję rozpoczęła dyskusja na temat sztucznej inteligencji - czy naprawdę wszystko o niej wiemy, a natępnie po obejrzeniu filmików zadaniem uczniów było uzupełnienie karty pracy. Na koniec rozmawialiśmy o odpowiedzialnym korzystaniu z narzędzi AI.
Lekcja wywołała sporo dyskusji i pozwoliła trochę innym okiem spojrzeć na to rozpowszechniające się w dzisiejszych czasach zjawisko.
