19.10.2017

12 sposobów na oszczędzanie

Znalezione obrazy dla zapytania oszczedzanie to jest moc

W dzisiejszych czasach wcale nie jest tak łatwo zaoszczędzić. Niskie zarobki, rosnące ceny żywności, paliwa i mediów. Dzieci dorastają, więc również mają coraz większe potrzeby. Skąd brać na to wszystko pieniądze? Jak zaoszczędzić na codziennych wydatkach?

Energia elektryczna

Wyjmij wszystkie niepotrzebne wtyczki z gniazdek. Sprzęt w trybie czuwania również pobiera prąd, a przecież konsola, na której gramy dwie godziny dziennie, nie musi być włączona przez resztę dnia. Kiedy jesteśmy w pracy, z pewnością nie potrzebujemy, by dioda w konsoli się świeciła. Wymień żarówki na energooszczędne. To bardzo prosty sposób na to, by nie martwić się o wysokie rachunki. Jeśli zapomnimy zgasić światło w łazience, to ryzyko drastycznie wyższego rachunku jest nieco mniejsze.

Woda

Często podczas mycia zębów zostawiamy odkręcony strumień wody, chociaż jest to zupełnie niepotrzebne. Nalejmy wody do kubka, którą będziemy mogli wypłukać usta, a tylko szczoteczkę wyczyśćmy pod kranem. Korzystajmy ze zmywarki, która na jeden cykl zużywa około 13 litrów wody. Podczas mycia naczyń w zlewie zużyjemy jej nawet dwa albo trzy razy więcej. To spora różnica, która w skali miesiąca może pomóc zaoszczędzić. Naszą pralkę włączajmy tylko, gdy jest wypełniona po brzegi. Nie róbmy prania, gdy chcemy wyprać tylko jedną rzecz. Warto zgromadzić więcej ubrań w jednym kolorze, chociaż miałoby zająć to nawet kolejnych kilka dni.

Jedzenie

Nie marnujmy jedzenia! Starajmy się gotować potrawy, które nie zepsują się kolejnego dnia, a jeśli przejdzie nam na nie ochota, będziemy mogli je zamrozić. Planujmy obiady z wyprzedzeniem, bo wtedy istnieje większa szansa, że uda nam się kupić niezbędne do ich przygotowania produkty w promocyjnych cenach. Zawsze można też wybrać to, co zjemy na podstawie gazetki promocyjnej konkretnego sklepu. Zakupy Starajmy się nie robić zakupów w pierwszym lepszym sklepie – sprawdzajmy gazetki i aktualne promocje. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie nasze produkty znajdziemy taniej. Trzeba jednak robić to z głową, bo jeśli jedna rzecz jest taniej o złotówkę w sklepie, który jest po drugiej stronie miasta – prawdopodobnie dwa razy tyle wydamy na paliwo czy bilet komunikacji miejskiej. Kupujmy online. To świetne rozwiązanie, gdyż zakupy przyjeżdżają prosto do naszych domów, a my oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. W sieci mamy o wiele większy wybór, a kupić możemy dosłownie wszystko. W e-sklepach skorzystać możemy również z kuponów rabatowych, które znajdziemy np. na Alerabat.com. Kupony są bezpłatne, a mogą obniżyć cenę nawet o 75%. Starajmy się tankować na stacjach benzynowych, które z reguły mają niższą cenę paliwa. Istnieje kilka rodzajów stacji, które zawsze mają tańsze paliwo o przynajmniej 10gr/l niż na innych. Wystarczy tylko poszukać.

Odkładanie pieniędzy

Starajmy się odkładać stałą sumę pieniędzy na naszych kontach bankowych czy do skarbonek. Po jakimś czasie zwiększmy tę kwotę, ale do takiej, która swobodnie pozwoli nam na inne wydatki. W kolejnym roku sprawdźmy, ile się nazbierało. Można się zdziwić, jak dużo! Wybierajmy konto bankowe z darmową obsługą! Nawet jeśli płacimy tylko 10zł/mies., to w ciągu roku jest to już 120 złotych, które moglibyśmy wrzucić do naszej świnki skarbonki. Wiele banków oferuje kompletnie bezpłatne korzystanie ze swoich usług. Jeśli bez większego wysiłku możemy miesięcznie zaoszczędzić chociażby 100zł, to spójrzmy na to w szerszej skali – w ciągu roku jest to już 1200 złotych, czyli całkiem pokaźna suma.

Oszczędzanie wcale nie musi być trudne - nawet bardzo prozaiczne czynności pozwalają zapanować nad naszymi wydatkami. 

 

 

Źródło: http://www.gp24.pl/artykuly-sponsorowane/a/12-sposobow-na-oszczedzanie,12584488/

19
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 14
  • 1
Komentarze