02.10.2014

Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Turysto! Szanuj Środowisko!”. Pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasło to, zachęcało nas do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką? Czyli promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę! W dniu 19 września 2014 roku w naszej szkole po raz kolejny zorganizowana została akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku motywem przewodnim akcji jest: „Turysto! Szanuj Środowisko!”.

IMG_2819.JPG

Jak co roku i tym razem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w tej wielkiej akcji, która jest akcją ochrony środowiska. Klasy młodsze porządkowały boisko i teren wokół szkoły, klasy starsze ulice i miejsca wyznaczone przez koordynatora akcji panią Violettę Urbas. Wznowiona została także zbiórka butelek plastikowych i zużytych baterii. Nie zabrakło również pogadanek na temat znaczenia akcji ekologicznych dla każdego człowieka.

Uczniowie po zakończonej akcji sporządzili sprawozdania, w których opisali przebieg akcji sprzątania w poszczególnych klasach. Wszyscy uczniowie podeszli do problemu zbierania i segregowania śmieci bardzo entuzjastycznie. Jak wynika z raportów w akcji udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie z klas IV – VI, którzy zebrali około 100 worków śmieci: makulatury, plastiku, szkła, puszek aluminiowych, metalu i kompostu.

W ramach akcji „Sprzątanie Świata” w klasach I – III zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny, a w klasach IV – VI konkurs ekologiczny na zajęciach kółka przyrodniczego pt: „Mistrz recyklingu”.

 

IMG_2823.JPG

 

IMG_2835.JPG

 

IMG_2829.JPG

3
Dodaj Komentarz
 • 9
 • 8
 • 0
Komentarze
 • Klubsko
  Klubsko
  77.113.xxx.xxx
 • Klubsko
  Klubsko
  77.113.xxx.xxx
 • Klubsko
  Klubsko
  77.113.xxx.xxx
  2014-10-02 18:14 | Temat: Dobrej nocki
  ODPOWIEDZ

  •.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´)
  `•.¸(*) DOBRY WIECZÓR (*)
  (¸.•*(¸.•*´¨¨¨¨`*•.¸)*•.¸)

  Gdy słońce
  za horyzont dawno już się schowało
  ... zajrzałam do Was
  by powiedzieć Dobranoc... :))

  ,ø¤°``°¤ø,¸¸,ø¤°``°¤ø,¸,ø¤°``°¤ø,
  .•´¯),ø¤°``°¤ø,¸¸,ø¤°`°¤ø,¸(¯`•.¸
  ........ .•´¯) ¸,ø¤°``°¤ø,¸(¯`•.¸

  Miłego wieczoru,
  uśmiechu na twarzy
  Niech gwiazdka spokoju
  Was szczęściem obdarzy
  Zapach różany
  niech rozsieje noc
  Błogości smak
  niech nada mu moc
  Choć droga daleka
  i wiatr w słowach gra
  Moc wieczornych pozdrowień
  przesyła Klub SKO SP 3 w Kole