13.12.2019

DzieciUcząRodziców - "Pomocne serce"

Klasa 3bi bierze udział w organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego i objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod nazwą "Dzieci uczą rodziców", trwającej do końca roku szkolnego 2019/20. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu. Realizowane będą tematy związane z bezpieczeństwem w szkole, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w Internecie, ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią.
Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To czas pomagania i dzielenia się z innymi. 6 grudnia w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców" odbyła się lekcja na temat "Pomocne serce".

img

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 13 stycznia odbyła się trzecia lekcja z cyklu "Dzieci uczą rodziców". Tematem było bezpieczeństwo podczas ferii. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy III bi. W trakcie zajęć dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych. Następnie pokolorowały obrazek "Bezpieczne ferie" i zabrały go do domu, aby przekazać zdobytą wiedzę swoim rodzicom.

Dziewiątka bezpieczeństwa:

 1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk-miejsc do tego przeznaczonych.
 2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy - z dala od ulic, mostów, torów kolejowych! Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
 3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
 4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
 5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
 6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku - tam jest bezpiecznie!
 7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
 8. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
 9. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

img

7 lutego 2020 r. klasa IIIbi uczestniczyła w 4 lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców". Z lekcji pt. "Młody ekolog", dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak dbać o środowisko, jak segregować odpady, co kryje się za słowem "recykling" oraz co to jest smog i jak z nim walczyć. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowankę. Swoje prace zabrali do domu, aby pokazać rodzicom i porozmawiać z nimi na temat poruszony podczas zajęć.

img

 

2
Dodaj Komentarz
 • 4
 • 5
 • 7
Komentarze