27.11.2011

Szkolna wycieczka do Wielunia.

23 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wielunia. Uczniowie z wycieczki byli bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że po powrocie będą ją mile wspominali!

23 listopada był dla naszej szkoły dniem wyjątkowym, gdyż tego dnia odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów wycieczka do Wielunia. Sama jazda autobusem była dla uczestników wycieczki nie lada zabawą, ale jednak to co nastąpiło po przyjeździe do Wielunia było naprawdę ciekawe! Na ''pierwszy ogień'' poszło Radio Ziemi Wieluńskiej. Zanim zaczęliśmy zwiedzać radio, spotkaliśmy się z przewodnikiem, który jak się okazało również pracuje w radiu. Pani przewodniczka opowiedziała nam co nieco o pracy w radiu. Po tej krótkiej lekcji poszliśmy zwiedzać studio. Najpierw dowiedzieliśmy się jak poprawia się jakość dźwięku, w jaki sposób wstawia się muzykę pod tekst oraz jak nagrywa się reklamy i co można zrobić z głosem nagrywającego reklamę. Na sam koniec kiedy myśleliśmy, że nic już nas nie zaskoczy, dwie osoby z grupy na żywo mówiły na antenie co myślą o pracy dziennikarza. Z radia pojechaliśmy do centru meteorologicznego. Dowiedzieliśmy się dużo o przyrządach służących do określana pogody i o pracy meteorologa. Po tej atrakcji było nam bardzo zimno, więc wybraliśmy się do kawiarni na ciepłą herbatę. Kiedy już się ogrzaliśmy - zwiedzaliśmy Wieluń - średniowieczne miasto. Dowiedzieliśmy się wiele o historii Wielunia i o jego roli w II wojnie światowej. Po tej niezapomnianej lekcji historii wybraliśmy się do muzeum, w którym obejrzeliśmy wystawę pamiątek rodziny Czartoryskich To jednak nie był koniec niespodzianek.Po tej wystawie sami zrobiliśmy papier czerpany. Na tym papierze napisany został certyfikat mówiący o tym, że  doskonaliliśmy swój kunszt w czerpaniu papieru i zostaliśmy czeladnikami w tym fachu. Wycieczka bardzo spodobała się uczniom i wszyscy na pewno będą ją dobrze wspominać :-)

DSC01192.JPGDSC01197.JPG

 

DSC01206.JPGDSC01207.JPG

DSC01221.JPG

 

DSC01224.JPGDSC01225.JPG

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 11
  • 16