Ciekawostki ....
....Lokatki.
Wyobraźnia, ryzyko i innowacja, czyli czym są startupy
Zdarzyło Ci się kiedyś wymyślić coś, co jeszcze nie istnieje, a mogłoby ułatwić życie lub spodobać się milionom ludzi w Twoim kraju, a nawet na całym świecie? Być może w przyszłości warto będzie zamienić ten pomysł w produkt lub usługę :)
Startup (lub start-up) to nowo powstała firma, której założyciel oferuje nieznany wcześniej produkt lub niespotykaną dotychczas usługę. Celem startupu jest szybkie osiągnięcie sukcesu bez inwestowania w realizację swojego pomysłu wielu pieniędzy. W Polsce i na świecie najczęściej zakładane startupy związane są z branżą informatyczną i technologiczną. Jednak nie każdą nową firmę nazwiemy startupem.
Czym zatem wyróżnia się startup?
- Proponuje klientom innowacyjne rozwiązania. Twórcy startupów często korzystają z nowatorskich narzędzi. Czasem swoje pomysły czerpią z najnowszych odkryć naukowych.
- Jest to tymczasowa organizacja i wiąże się z dość dużym ryzykiem niepowodzenia. Wynika to z faktu, że startupy zakładają często osoby młode i niedoświadczone, ale za to mające nowatorskie pomysły. Chcą zaoferować klientom produkty i usługi, które wcześniej nie były dostępne, dlatego startup można nazwać pewnego rodzaju eksperymentem.
- Oprócz ryzyka, które podejmuje osoba zakładająca startup, ma też spore szanse na szybkie rozwinięcie biznesu. Wymyśla takie produkty czy usługi, z których mogłoby korzystać bardzo szerokie grono odbiorców.
W Polsce istnieje wiele startupów, które odniosły sukces. Należą one do różnych branż związanych, np. z medycyną, odnawialnymi źródłami energii, edukacją, nowymi technologiami.
Są takie branże, w których możemy spodziewać się, że będzie powstawało coraz więcej startupów. Branża komputerowa czy technologiczna, bankowa, a nawet samochodowa może potrzebować coraz to nowych rozwiązań cyfrowych, ciekawych pomysłów, by ułatwić życie swoim użytkownikom, a także zaskoczyć ich czymś praktycznym i ciekawym.
Startup to także ostatnio bardzo modne słowo. Zdarzyło Ci się już je usłyszeć albo rozmawiać z kimś, co ono dokładnie znaczy? A może masz pomysł na produkt lub usługę, które nie istnieją, a Twoim zdaniem mogłyby być przydatne wielu ludziom? Podziel się ze mną w komentarzu :)
Lokatka
Fot.: pexels.com
Warto przeczytać również:
Chatbot w bankowości – czyli o robocie, który rozmawia z człowiekiem
Kwiat doniczkowy zamiast róży w wazonie – co jest bardziej ekologiczne?
🦒🏆🦒🏆🦒🏆🏆
Zachęcamy do czytania!!!!