04.12.2019

Piknik "Aktywne dzielnice"

21 września przy Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie- Ciężkowicach odbył się piknik „Aktywne Dzielnice”, na który zaprosił prezydent miasta Jaworzna pan Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

21 września przy Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie- Ciężkowicach odbył się piknik „Aktywne Dzielnice”, na który zaprosił prezydent miasta Jaworzna pan Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Wydarzenie było  współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Impreza odbywająca się w ramach programu „Jaworzno Wspiera Rodziny” cieszy się ogromnym zainteresowaniem i w pozytywny sposób integruje mieszkańców poszczególnych dzielnic- tak było również w Ciężkowicach.

To rodzinne świętowanie nie mogło się obyć bez występów artystycznych, śpiewu, tańca, muzyki, ciepłych słów! Na scenie zaprezentowali: się zespół śpiewaczy „Ciężkowianki”- który jest dumą Ciężkowic oraz cudowne przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4. Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć  wspaniałych uczniów z  SP nr 18:fantastyczny„Taniec Piratów” wykonała klasa 3b; w pełnej przyjaźni piosence „Podajmy sobie ręce” zaprezentowała się klasa 2a; laureaci 1 miejsca Konkursu „Mini Playback Show 2019” – klasa 2 b podzieliła się   „Nieboskłonem; pierwszoklasiści byli idealni utworze „Idealnie”; Milena Marcinkowska z klasy 5 b pięknie wyśpiewała „Obiecuję”, a na rurkach bum-bum swą improwizację muzyczną zagrała zgrana klasa 6c. Grą na flecie i tańcem ludowym zachwyciły uczennice z klasy 5a. Lawinę braw wywołali tancerze Natalia Sikora z klasy 8a wraz z partnerem w swym pięknym tańcu towarzyskim oraz Lena Trzaska z klasy 6b z pełną emocji solówką tańca nowoczesnego. Ważną i bardzo atrakcyjną częścią programy był Pokaz  Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice.  Na mieszkańców czekał także  szereg niespodzianek i atrakcji, m.in. zajęcia dla dzieci, rodzinne zmagania, konkursy, quizy, warsztaty i mnóstwo dobrej zabawy towarzystwie najbliższych, przyjaciół i znajomych.   Ta wspaniała plenerowa impreza stała się doskonałą okazją, by zaprezentować mieszkańcom Ciężkowic efekt głosowania na projekt lokalny JBO 2019 pod nazwą: Zakup trybun mobilnych i sprzętu do wydarzeń scenicznych dla dzielnicy Ciężkowice”. Profesjonalna scena i  sprzęt nagłaśniający, mobilne trybuny, ławki, stoły- będą służyć dzieciom, młodzieży, dorosłym- wszystkim ciężkowianom.

0
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 19
  • 11