05.12.2011

Żyrafa Lokatka

Czy znacie już Żyrafę Lokatkę? Nie? – a powinniście, bo od zeszłego roku jest podopieczną PKO Banku Polskiego. Zwierzątko przyszło na świat 13 maja 2010 roku. Oficjalna adopcja odbyła się już 30 lipca. Od tamtej pory czujemy się odpowiedzialni za to stworzenie. Staramy się stworzyć naszej przyszywanej „córeczce” jak najlepsze warunki do rozwoju.

Lokatka

 

Nasza podopieczna mieszka w Warszawskim ZOO na Pradze. Imię dla żyrafy wybrali sami pracownicy Banku. Propozycji było mnóstwo (w końcu jest nas ponad 30 tys;) ale najbardziej spodobała nam się „Lokatka”. Uznaliśmy, ze to wdzięczne i urocze imię dla naszego „maleństwa”, które zaraz po urodzeniu mierzyło aż 180cm wzrostu!

 

akt adopcji

 

Z ZOO dochodzą nas wieści, że Lokatka to energiczna i wesoła młoda panna. Z radością czeka na odwiedzających, ponoć uwielbia drapanie po nosie. Jako dumni rodzice ze wzruszeniem patrzyliśmy jak po raz pierwszy wychodzi na wybieg i poznaje nowe otoczenie. Aby zapewnić jej jak najlepsze warunki do życia wsparliśmy finansowo remont jej domu – zbudowanej w latach 60. Żyrafiarni.