28.03.2011

Zmiany w konkursie „Blog Miesiąca”!

Drodzy Blogowicze, dziękujemy za wszystkie uwagi dotyczące konkursu „Blog Miesiąca”. W końcu „Szkolne Blogi” tworzymy wspólnie! Dlatego też, od kwietnia dokonamy modyfikacji w regulaminie konkursu. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany Was ucieszą.

W nowej edycji Konkursu o  miejscach w rankingu blogów będzie decydowała liczba głosów oddanych na daną szkołę, a  nie średnia uzyskanych punktów. Tym samym rezygnujemy z „wystawiania ocen” przez odwiedzających blogi, na rzecz zewnętrznej oceny, dokonanej przez niezależna komisję. Poprzednie rozwiązanie zakładające merytoryczną ocenę blogów przez użytkowników  platformy nie spełniło naszych oczekiwań i przyczyniło się do powstania atmosfery niezdrowej rywalizacji. Nie znaczy to, że promowanie bloga szkoły nie ma już znaczenia. Głos internautów będzie się dalej liczył, ponieważ komisja będzie brała pod uwagę również popularność bloga. Przestanie to być jednak decydujący czynnik. Nowy regulamin dokładnie opisujący modyfikacje zasad Konkursu, umieścimy w najbliższym czasie.

 

Chcemy również dodatkowo nagrodzić Szkoły, które naszym zdaniem wyróżniły się w danym miesiącu. Na każdym z etapów konkursu Komisja będzie przyznawała dodatkowo 3 wyróżnienia w postaci zestawu upominków dla szkół, które wykazały się szczególną aktywnością, a nie zostały zakwalifikowane do grona laureatów. Oznacza to, że najaktywniejsze szkoły będą mogły zdobywać nagrody wielokrotnie!

 

To nie wszystko. Wprowadzimy również kilka zmian w funkcjonalności serwisie, a także planujemy kolejny konkurs. Tym razem na najciekawsze wpisy. Więcej na ten temat napiszemy na początku kwietnia.

 

Dzięki projektowi „Szkolne Blogi” jesteśmy z Wami w ciągłym kontakcie i możemy reagować na Wasze głosy na bieżąco.  Razem uczymy się oszczędzać, podglądamy swoje osiągnięcia i wymieniamy pomysłami. Dlatego śledzimy Wasze blogi, komentujemy wpisy, a w końcu zmieniamy się dla Was! Dzięki  „Szkolnym Blogom” udaje się pobudzić w uczniach inicjatywę i pomysłowość w zakresie samodzielnego pozyskiwania dochodów. Miesięcznie serwis odwiedza już ponad 100 tysięcy osób!!! Wiele z nich spotyka się z ideą SKO po raz pierwszy. Swoją aktywnością dajecie innym wspaniały przykład, jak można wspólnie oszczędzać. I za to bardzo Wam dziękujemy!

 

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół obsługujący SzkolneBlogi.pl

9
Komentarze
 • ola
  ola
  2011-03-31 12:26 | Temat: zmiany

  Tak, zgadzam się. Moja szkoła liczy bardzo mało uczniów inigdy nie będziemy "równi" ze szkołami liczącymi kilka tysięcy uczniów. A SKO działa prężnie!

 • ania
  ania
  2011-03-29 15:00 | Temat: zmiany w kodeksie

  Nareszcie! Szkoda tylko ,że nie pomyślano o tym wcześniej. Ja proponuje też , aby komisja brała pod uwagę środowiska , w których działają szkoły ( np. liczebność mieszkańców i uczniów )

 • obserwator
  obserwator
  2011-03-29 12:13 | Temat: licznik

  I na takie zmiany chyba wszyscy choć trochę uczciwi czekają. :) Wprawdzie czekanie czasami wydaje się wiecznością, ale ... damy radę.:D Pozdrowienia dla przeciwników starego regulaminu!

 • odwiedzający
  odwiedzający
  2011-03-29 06:57 | Temat: Nabijanie licznika

  Z tą liczbą odwiedzających bloga to jeszcze do końca sprawy o uczciwości nie rozwiąże. Rozmawiałam z informatykiem, nie ma problemu z programem, który systematycznie nabijać będzie licznik odwiedzających. W przypadku wartościowych nagród - uczciwość???. Plus dla autorów, że są otwarci na zmiany i próbują udoskonalić konkurs, to na pewno zachęci zwłaszcza małe szkoły do aktywnego uczestnictwa w blogu. Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych rozwiązań. Niech wygrywają najlepsi, a nie najsilniejsi!

 • Amra
  Amra
  2011-03-29 12:07 | Temat: Nabijanie licznika

  Wyeliminowac tego do konca nie mozna, ale mocno ograniczyc sie da. Najnowsze zmiany w serwisie beda szly w tym kierunku. Sami rowniez sprawdzamy po IP jedynkujacych i bedziemy te glosy odejmowac przy ocenie. Szczegoly nowego regulaminu - juz za kilka dni :)

 • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2011-03-28 16:07 | Temat: xxx

  Ok. Popieram,poprzednie wpisy, ale pamiętacie co się działo w tamtym miesiącu? W lutym? Ja pamiętam, też był szał klikania, i co rozeszło się po kościach? Wymazaliście z pamięci? Ja pamiętam.

 • LUCYNA
  LUCYNA
  2011-03-28 15:14 | Temat: REGULAMIN

  BRAWO!!! LICZYŁAM NA ZDROWY ROZSADEK KOMISJI, A MIAŁAM JUŻ CHWILE ZNIECHĘCENIA TWORZĄC WPISY.NIE CHODZIŁO TYLE O NAGRODY, CO O ZWYKŁĄ GRĘ FAIR. DOSTAJĘ WIATRU W ZAGLE. POZDRAWIA SZCZECIN.

 • SKOSP54
  SKOSP54
  2011-03-28 15:07 | Temat: nowy regulamin

  Mnie cieszą bardzo. Dziękujemy

 • obserwator
  obserwator
  2011-03-28 14:12 | Temat: Nowy regulamin

  Z zapowiedzi wynika, że nowy regulamin zlikwiduje to co najgorsze - nieuczciwość. Czy tak się stanie - zobaczymy! Ja trzymam kciuki za Zespół obsługujący SzkolneBlogi.pl. :)