02.09.2011

" 12 Wspaniałych", czyli prezentacja Szkoły Podstawowej w Mirachowie

Tak jak obiecaliśmy, rozpoczynamy cykl 12 wpisów pod tytułem „12 Wspaniałych". Od dziś do 13 września będziemy Was zachęcać do głosowania na Platformie https://www.sko.edu.pl/konkurs/ Codziennie przedstawimy jednego z laureatów Etapu Regionalnego. Dziś pora na Szkołę Podstawową w Mirachowie. To właśnie od Was zależy czy nagroda główna, czyli 30 tys. złotych powędruje właśnie tam!

Szkoła Podstawowa w Mirachowie

 

Mirachowo leży w woj. pomorskim, powiecie  kartuskim, gminie Kartuzy. Jest to mała, bo licząca zaledwie 1000 mieszkańców, miejscowość. Miejsce malowniczo położone w Kaszubskim Parku Krajobrazowym słynie z zabytków i przyrody. Wystarczy wspomnieć tutaj o Jeziorze Kamienne z głazem narzutowym „Diabelski Kamień”, które możecie znać z podręczników szkolnych.

 

zagłosuj w konkursie - Mirachowo

 

Do Szkoły Podstawowej w Mirachowie uczęszcza 103 uczniów i ponad 90% z nich jest członkami SKO! Jest to kameralna i przyjazna dzieciom placówka. W tym roku uczniowie z Mirachowa przygotowali „Kiermasz Świąteczny Sezam”, zbierali surowce wtórne oraz brali udział w  pracach porządkowych na terenie „Kaszubskiego Parku Krajobrazowego”. W wolnych chwilach pomagali także osobom starszym oraz dbali o pobliskie „miejsce pamięci”. Taka postawa zasługuje na uznanie!

 

W tej Szkole wszyscy wychowawcy propagują ideę oszczędzania poprzez prowadzenie zajęć dotyczących wiedzy ekonomicznej. Koniecznie obejrzyjcie prezentacje działalności SKO z Mirachowa, https://www.sko.edu.pl/konkurs/projekt/5-szkola-podstawowa-w-mirachowie- Warto! Odkryjcie sekret Ich sukcesu w Konkursie. Zagłosujcie i zdecydujcie kto w tym roku wygra nagrodę główną!

2
Komentarze