04.04.2016

Wielka podróż coraz bliżej…

Czy Kasia i Kuba są już do niej gotowi?

Rodzeństwo postanowiło sprawdzić ile pieniędzy brakuje im do osiągnięcia wymarzonego celu jakim jest wyjazd do Afryki. Na kartkach spisują spodziewane koszty wyprawy oraz sumy zaoszczędzonych dotychczas pieniędzy. Niestety zgromadzone środki oraz te, które planują odłożyć z przyszłego kieszonkowego nie wystarczą na wszystkie wydatki. Dzieci muszą zastanowić się nad budżetem wyprawy i dostosować go do swoich możliwości finansowych. Jeśli nie wiesz co oznacza słowo budżet, spieszę z wytłumaczeniem, że budżet to porównanie przychodów, czyli pieniędzy, które dostajemy lub zarabiamy, i wydatków, czyli pieniędzy, które wydajemy.

Tak daleka podróż jest bardzo droga, dlatego też Kasia i Kuba oprócz systematycznego odkładania postanawiają przeanalizować możliwość zarobienia kwoty, która im brakuje.

Na jakie pomysły wpadli?

Kasia zdecydowała, że rozpocznie udzielanie dodatkowych lekcji z języka polskiego i historii oraz będzie wyprowadzać na spacer psy swojej cioci.

Kuba wpadł na bardzo oryginalne rozwiązanie i wymyślił, że podczas kiermaszów i imprez w okolicy przebierze się w kostium wielbłąda oraz ustawi wielką kolorową kartkę z napisem: „Zdjecie z wielbładem jedynie za 5 zł”.

Czy te sposoby będą skuteczne?

Pomysłów na zarabianie jest bardzo dużo. Zastanów się nad swoimi zdolnościami i wybierz ten, który przybliży Cię do zrealizowania Twojego celu oszczędzania :)

img

Lokatka

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 1
  • 8