29.05.2024

Torby papierowe – poznaj ich wady i zalety

Są w różnych rozmiarach i kolorach. Można wykorzystywać je do pakowania zakupów, przechowywania, np. zabawek, akcesoriów. W internecie nie brakuje kreatywnych pomysłów na wykorzystanie tego typu toreb, np. do zrobienia osłonek na doniczki, dekoracji czy podkładek na stół.

img

Zalety toreb papierowych:
Recykling – można je przetwarzać, dzięki czemu ograniczamy zużycie surowców naturalnych,
Biodegradowalność, czyli możliwość rozłożenia się w naturalny sposób,
Wielorazowość – możemy ich użyć więcej niż jeden raz.

Wady toreb papierowych:
Zużycie dużej ilości wody oraz energii podczas produkcji takiej torby. Papier w trakcie produkcji zanieczyszcza wodę bardziej niż plastik,
Wytrzymałość – sprawdzają się raczej do przenoszenia lekkich produktów,
Niszczenie środowiska naturalnego – do wytworzenia papieru, z którego powstają torby konieczne jest wycięcie drzew,
Waga – tego typu torby są cięższe niż plastikowe, co sprawia, że podczas ich transportu wytwarzane jest więcej dwutlenku węgla.

Dobrym zamiennikiem torby papierowej może być torba materiałowa, która jest bardzo trwała i z pewnością sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. W sklepach można kupić tego typu torby w różnych rozmiarach i kolorach.

Jakie są Twoje doświadczenia związane z korzystaniem z różnego rodzaju toreb? Czy w Twoim otoczeniu częściej spotykasz się z korzystaniem przez innych z toreb plastikowych, papierowych, a może materiałowych? Jestem bardzo ciekawa Twoich obserwacji 😊

Lokatka

Fot. pexels.com

img

5
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 2
  • 5
Komentarze