05.06.2024

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Wszyscy jesteśmy ReGeneracją!

5 czerwca to data Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego. Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1972 r., a od 1973 obchodzone jest corocznie.

Polska jest jednym z ponad 100 krajów, które biorą udział w obchodach. W ten dzień zwracamy szczególną uwagę na stan naszej planety i zastanawiamy się nad wpływem człowieka na otaczający go świat. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest „Nasza ziemia. Nasza przyszłość. Jesteśmy Re:Generacją (#GenerationRestoration)”.

Wiesz co zrobić, aby dbać o środowisko? Odpowiedź znajdziesz w filmie animowanym „Praktycznie i ekologicznie, czyli jak zyskać na byciu eko”.

Bohaterami filmu są członkowie rodziny Pieniążków, którzy występują w dotychczasowych materiałach edukacyjnych SKO. Kuba Pieniążek musi podjąć ważną decyzję – samodzielnie przygotować strój na urodziny koleżanki, czy kupić gotowy kostium w sklepie. Historia przeplatana jest ciekawostkami m.in. na temat recyklingu, upcyklingu – również w odniesieniu do finansów domowych. Co zrobi Kuba i jaki wpływ na środowisko będzie miała jego decyzja? 😊Po obejrzeniu filmu zapraszam Cię do przygotowania – ze mną oraz innymi blogowiczami - listy Zielonych Nawyków, które warto wdrożyć, aby być eko na co dzień. Swoją propozycję umieść w komentarzu pod tym wpisem.

Wspólnie działajmy na rzecz ochrony naszej planety - dla nas samych i dla przyszłych pokoleń! 


Lokatka

img

24
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 25
  • 19
Komentarze