02.11.2022

Stwórz swój plan oszczędzania pieniędzy

Nowa gra, zdalnie sterowany samolot, a może komputer? Jaki jest Twój cel oszczędzania? Przeczytaj wpis i dowiedz się, w jaki sposób zrealizować swój plan.

Podstawą stworzenia planu oszczędzania jest obliczenie swojego budżetu. Budżet to porównanie przychodów, czyli pieniędzy, które dostajesz lub zarabiasz i wydatków, czyli pieniędzy, które wydajesz.

Takie porównanie najprościej jest zrobić w formie tabeli.

W jednej kolumnie wpisz, kwotę pieniędzy, którą dysponujesz w danym czasie np. przez miesiąc. W drugiej kolumnie zapisz wszystkie wydatki. Zacznij od najważniejszych. Nie zapomnij o tych nieco mniejszych np. o soku owocowym ze sklepiku szkolnego :-). Wszystkie wydatki dodaj do siebie, a następnie porównaj wynik z sumą wszystkich pieniędzy, które masz. Dzięki temu ćwiczeniu zobaczysz, czy nie wydajesz za dużo.

img

A teraz zastanów się – jeśli oszczędzasz i chcesz szybko osiągnąć swój cel - na czym możesz zaoszczędzić? Może będziesz mniej wydawać w sklepiku szkolnym?

Koniecznie opracuj swój plan oszczędzania i nie zapomnij się go trzymać :-) Powodzenia!

Czy oszczędzasz pieniądze? Może napiszesz w komentarzu jaki masz cel?

 

Lokatka

Fot.pexels.com

Przeczytaj również:

Co zrobić, aby nie marnować jedzenia. 10 porad dla każdego

5 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie prądu

Mrówka, lis, pszczoła czy niedźwiedź? Które zwierzę znalazło się na znaczkach pocztowych promujących październik jako miesiąc oszczędzania?

19
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 28
  • 21
Komentarze