19.04.2011

SKO w liczbach

Szkolne Kasy Oszczędnościowe działają od ponad 75 lat. PKO Bank Polski niezmiennie wspiera edukację finansową dzieci i młodzieży. Dziś przedstawiamy SKO w liczbach. Statystycznie rzecz ujmując…

Dziewięciu na dziesięciu rodziców deklaruje, że Ich dzieci mają określoną sumę pieniędzy do dyspozycji. Większość dochodów dziecka pochodzi oczywiście z kieszonkowego. Co trzeci rodzic twierdzi, że Jego pociechy posiadają oszczędności z poprzednich lat. Ponad połowa dorosłych kontroluje wydatki dzieci i aż 93% z nich wyraża się pozytywnie o idei oszczędzania w szkołach[1]. W programie SKO realizowanym w ramach PKO Bank Polski bierze udział 1812 szkół. Ogółem daje to ponad 140 tysiący oszczędzających z nami uczniów i kwotę w wysokości 13mln złotych na kontach SKO!

 

SKO to jest TO odreczny obrazek

 

Każda szkoła, w której SKO cieszy się popularnością i zainteresowaniem wśród uczniów, ma jeden wspólny mianownik - zaangażowanego opiekuna SKO. Kim jest statystyczny opiekun SKO?! To też sprawdziliśmy! Przede wszystkim, według przeprowadzonych przez nas badań, aż 97% nauczycieli zajmujących się SKO to kobiety. Prawie połowa ankietowanych, bo aż 49%, zajmuje się edukacją wczesnoszkolną. Wyniki te wskazują, że projekt SKO największą popularnością  cieszy się w szkołach podstawowych.

 

lepszy wykres do SKO statystycznie


 

Co prawda nie wszystko da się zmierzyć za pomocą liczb, jednak dzięki nim łatwiej wyobrazić  sobie pewne zjawiska. Mamy nadzieję, że po dzisiejszej dawce statystyki SKO jest Wam jeszcze bliższe!

 [1] Badanie IQS z września 2010 roku

4
Komentarze