27.04.2012

Rewolucyjne SKO

Elektroniczne skarbonki, odznaki, pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej zaprojektowany specjalnie dla dzieci! Rewolucja SKO stała się faktem.

konferencja1

Z radością informujemy, że nasza drużyna wykonała „155%” normy  i z uśmiechem na ustach przeprowadziła całkowicie pokojową rewolucje. Jakie są efekty? Kompleksowy i nowoczesny program kierowany do dzieci w wieku 6-13 lat oraz  jedyny w Polsce system bankowości internetowej dla dzieci! SKO przeniosło się do Internetu. Gdzie nas znajdziecie? – kilka adresów  z pewnością już znacie, jednak dla pewności podamy je wszystkie:

 

  • sko.pkobp.pl  serwis bankowości internetowej– tutaj zajrzyjcie koniecznie, na pewno będziecie mile zaskoczeni!
  • szkolneblogi.pl – tego serwisu nie musimy Wam przedstawiać:)
  •  youtube.com/SKOedu - kanał wideo programu SKO, zobaczycie tu miedzy innymi jak oszczędzają uczniowie z Michałowa i Warszawy oraz jak SKO wspominają pracownicy PKO Banku Polskiego
  • NK.pl/SKO – Szkoła Oszczędzania, do której odwiedzania zaprasza sama żyrafa Lokatka

 

Wracając do meritum, zapewne jesteście ciekawi jak to wszystko wyglądało. Dlatego zacznijmy od początku. 23 kwietnia o godzinie 10.00 rozpoczęła się bardzo ważna dla nas konferencja prasowa, która miała na celu pokazanie światu nowego SKO.  Co sprawiło, że wydarzenie to było wyjątkowe? Oczywiście udział naszych SKO-wiczów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie, którzy samodzielnie wyjaśnili działanie serwisu SKO! Nie wierzycie? Sami zobaczcie!

 

 

konferencja2

 

konferencja3

 

Jakie będą efekty tej rewolucji dla SKO-wiczów? Książeczki SKO powoli odchodzą do Lamusa. Otrzymacie specjalne legitymacje stworzone na wzór karty bankowej. Po raz pierwszy zostaniecie posiadaczami konta internetowego zupełnie takiego jakie posiadają Wasi rodzice. Pozwoli to na zakładanie elektronicznych skarbonek, w których gromadzić można pieniądze na wybrane przez Was cele.

 

serwis1

Motywacją do oszczędzania z pewnością okażą się także odznaki, które otrzymacie właśnie za zakładanie skarbonek, a także  regularne wpłaty na konto, długoterminowe oszczędzanie i planowanie swoich wydatków. Oczywiście, tak jak w przypadku „dorosłych” kont bankowych będziecie mieli też wgląd w stan i historię swojego oszczędzania.

 

Jak to wszystko działa w praktyce? To dziecinnie proste. Sami się przekonajcie: