15.02.2011

Polubili nas

„Wycieczka do banku? Czemu nie!” Pod takim hasłem Oddział 1 w Łęcznej zaprosił w swoje progi uczniów zaprzyjaźnionej szkoły na bankową lekcję edukacji ekonomicznej. Wszystkim ogromnie podobało się w banku.

Uczniowie klasy III A z sąsiadującej z oddziałem Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki pod opieką wychowawczyni Barbary Kościelskiej z przyjęli zaproszenie z radością i niecierpliwie oczekiwali na wizytę. Nie zawiedli się. Przewodnikiem po banku, jego zakamarkach i historii, był dyrektor placówki Jarosław Grzechnik.

 

Zwiedzanie sali operacyjnej wywołało pytania o to, czy szyby w kasach są naprawdę kuloodporne, jak odróżnić pieniądze prawdziwe od sfałszowanych, co to jest kredyt i czy w skarbcu jest złoto. Wszystkim spodobało się stanowisko bankowe dla najmłodszych – stoliczek z krzesełkami, wyposażony w bankowe kolorowanki i kredki. W pokoju bankowości hipotecznej padały pytania o to, jaki największy dom został skredytowany przez Bank, a na stanowisku bankowości prywatnej i osobistej, jak stać się klientem VIP. Żeby nim zostać wszyscy ustawili się przy oczku wodnym ze złotą rybką – maskotką oddziału i każdy po cichu wypowiedział swoje życzenie. Już niebawem, po zakończeniu wycieczki, przestało one być tajemnicą.

 

Potem była prezentacja podstawowych dokumentów bankowych, produktów i usług dla dzieci i młodzieży, kart bankowych - ich wizerunków oraz funkcjonalności wraz z obsługą bankomatu. Dużo frajdy sprawiło oglądanie się w kamerach oraz zwiedzanie gabinetu dyrektora, gdzie na małych gości czekały słodkie upominki i bankowe gadżety. Na koniec wszyscy stwierdzili jednogłośnie: „Mamy jedno życzenie. Chcemy pracować w banku. My tu zostaniemy, nauczymy się i będziemy pomagać”. Śmiechu było co nie miara. Wycieczka się udała. W planie są następne – dla klas najaktywniej oszczędzających w SKO. Uczniowie III D już zapowiedzieli, że tu wrócą.

3
Komentarze