25.05.2011

PKO Bank Polski „Dobroczyńcą Roku 2010”

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o konkursie na „Dobroczyńcę Roku 2010”. Teraz możemy ogłosić, że PKO Bank Polski został laureatem tej prestiżowej nagrody. Zwyciężyliśmy w kategorii współpraca dużej firmy z organizacją pozarządową. O wyniku rywalizacji zadecydowali internauci. Dziękujemy zarówno za wszystkie głosy, które na nas oddaliście, jak i za Wasze wsparcie i życzliwe komentarze.

Jak zostać „Dobroczyńcą Roku”?

 

Nagrodę co roku przyznaje Akademia Rozwoju Filantropii, która promuje społeczne zaangażowanie firm w Polsce. PKO BP oraz Inteligo Financial Services S.A zostało nagrodzone za zasługi w dziedzinie rozwoju kardiochirurgii. Wsparliśmy program Polskie Sztuczne Serce, dzięki czemu w 2010 roku skonstruowano m.in. system „Religa Ext”. W jego skład wchodzi nowy typ sztucznego serca oraz sterownik nowoczesnej generacji. Urządzenia już zostały eksperymentalnie użyte w polskich klinikach. W projekcie bierzemy udział od 2002 roku. Od tamtej pory przekazaliśmy na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi 15 mln złotych. Dzięki tym środkom możliwe stanie się także kontynuowanie prac nad protezą serca dla dzieci „Religa PED”.

 

dobroczyńca roku.png

 

Co to znaczy być „Dobroczyńcą Roku”?

 

Przede wszystkim to dla nas ogromne wyróżnienie. Nagroda nie wiąże się z żadną finansową gratyfikacją. Daje nam jednak poczucie, że ktoś zauważa i docenia to co robimy. - Nasza fundacja działa pod hasłem "Dobro procentuje". Rzeczywiście procentuje - zarówno szczęściem wyleczonych ludzi, jak i uznaniem dla darczyńców –powiedziała Urszula Kontowska, prezes Fundacji Banku Polskiego podczas uroczystej gali wręczenia statuetek „Dobroczyńca Roku 2010”. Jako jeden z największych banków w Polsce czujemy się w obowiązku dawać dobry przykład swoją działalnością, także tą o charakterze charytatywnym. W tym celu, co roku, przekazujemy blisko  4,5 mln złotych właśnie na cele charytatywne. To pozwala na  realizacje ponad 1 tys. projektów z zakresu edukacji, sportu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz tzw. sponsoringu społecznego

 

dobroczyńca 2

 

Dla PKO Banku Polskiego i IFS to już trzeci tytuł „Dobroczyńca Roku” przyznany za współpracę z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii. Poprzednie przyznano za rok 2004 i 2007. Statuetką „Dobroczyńcy Roku 2004” wyróżniony został także Regionalny Oddział Detaliczny PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy za uratowanie unikatowego dziewiętnastowiecznego zabytku architektury parkowej w Toruniu. Na koniec chcemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy zagłosowali na nasz Bank. Kiedy ogłoszono wyniki konkursu, na nasze ręce złożono prestiżową nagrodę, a na nasze barki wielką odpowiedzialność, z której zdajemy sobie sprawę. Zapewniamy, że zdopinguje nas to do jeszcze większej pracy na rzecz innych.

6
Komentarze