23.02.2024

NOWOŚĆ: Test Wiedzy Ekonomicznej – rozpocznij przygotowania!

To będzie wyjątkowa inicjatywa. Zarówno pod względem tematyki, jak i materiałów, które pomogą Ci zdobyć 10/10 punktów.

Czy wiesz, że 2024 rok – na podstawie decyzji Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – jest w Polsce Rokiem Edukacji Ekonomicznej? Z tej okazji w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności odbędzie się ogólnopolski Test Wiedzy Ekonomicznej. Pytania będą dotyczyły trzech bardzo ważnych obszarów: szeroko pojętych finansów, ekologii i cyberbezpieczeństwa.

Na czym polega Test Wiedzy Ekonomicznej?

Test polega na udzieleniu odpowiedzi na 10 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru.

Kto może uczestniczyć w teście?

Do udziału w Teście Wiedzy Ekonomicznej zapraszamy wszystkich – dzieci i dorosłych – którzy chcą pogłębić oraz sprawdzić swoją wiedzę z szeroko pojętych finansów, cyberbezpieczeństwa i ekologii.

img

Kiedy rozpocznie się Test Wiedzy Ekonomicznej?

Planowana data uruchomienia testu to 9 kwietnia 2024 roku.

Formuła

Online. Test będzie można rozwiązać na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do internetu, np. na telefonie, tablecie czy laptopie.

W jaki sposób przygotować się do udziału w teście?

W zdobyciu wiedzy oraz praktycznych umiejętności pomogą Ci książeczki oraz filmy edukacyjne SKO (kolejna nowość w programie Szkolnych Kas Oszczędności 😊). Szczegółowe informacje znajdziesz w specjalnie przygotowanym sylabusie, zawierającym zagadnienia, które mogą pojawić się w teście. Koniecznie zapoznaj się z tym materiałem 😊

img

Dyplom Mistrza Wiedzy Ekonomicznej

Każdy, kto uzyska pozytywny wynik otrzyma dyplom Mistrza Wiedzy Ekonomicznej, czyli potwierdzenie tego, że potrafi zarządzać budżetem, chronić swoje finanse oraz dane w sieci, a także wie jak dbać o środowisko naturalne.

Czy Test Wiedzy Ekonomicznej to inicjatywa, która zastąpiła dotychczasowy Test wiedzy SKO?

Tak. Dotychczas realizowany przez PKO Bank Polski test nosił nazwę Testu wiedzy SKO. W tym roku z uwagi na trwający Rok Edukacji Ekonomicznej wprowadzono zmiany zarówno w samej nazwie, jak i w zakresie tematycznym testu.

Nie czekaj! Już dziś rozpocznij przygotowania do Testu Wiedzy Ekonomicznej! Z pewnością będzie to świetna zabawa dla społeczności szkolnych oraz całych rodzin 😊

Daj znać w komentarzu czy planujesz swój udział w teście 😊

Lokatka i Hatetepes

25
Dodaj Komentarz
  • 28
  • 20
  • 5
Komentarze