28.01.2021

Lubisz dbać o rośliny w Twoim domu?

Poznaj ekologiczny sposób na zdrowe i piękne kwiaty.

imgRośliny domowe należy pielęgnować przez cały rok. Oprócz regularnego podlewania możemy również je nawozić. Czy wiesz czym jest nawożenie?

Nawożenie to dostarczanie roślinom składników niezbędnych do tego, aby zdrowo i pięknie rosły. Do nawożenia domowych roślin doniczkowych możesz wykorzystać nawozy naturalne np. zrobione ze skorupek od jajek.

Skorupki wystarczy drobno pokruszyć i lekko zmieszać z górną warstwą ziemi. Możesz również zrobić z nich płynny nawóz. Aby go przygotować zalej skorupki gorącą wodą (w razie potrzeby poproś o pomoc rodzica lub opiekuna) i odstaw miksturę na kilka dni w ciemne i chłodne miejsce. Tak przygotowany płyn wykorzystaj do podlewania roślin.

Czy wiesz, że domowym nawozem może być również woda z gotowanych ziemniaków, a nawet fusy z kawy?

Ekologiczny nawóz to potrójna korzyść. Przygotowując go samodzielnie oszczędzasz pieniądze, środowisko, a dodatkowo dbasz o piękny wystrój Twojego domu.

W komentarzu napisz w jaki sposób pielęgnujesz swoje rośliny :).
 
Lokatka

 

PS.
Koniecznie zajrzyj do książki: „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO - przewodnik dla dzieci i rodziców”. Znajdziesz tam wiele ciekawych podpowiedzi w jaki sposób zmienić swoje codzienne nawyki, aby oszczędnie wykorzystywać zasoby naturalne naszej planety.

70
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 9
  • 16
Komentarze