08.10.2020

Lokatka podpowiada

Co można oszczędzać poza pieniędzmi?

Ja, oprócz pieniędzy, oszczędzam środowisko i zasoby naturalne Ziemi. W jaki sposób?

Kiedy wychodzę z pokoju, gaszę światło oraz wyłączam sprzęt elektroniczny, np. komputer, telewizor. Dzięki temu oszczędzam energię elektryczną i płacę mniejsze rachunki za prąd.

Podczas mycie zębów nalewam wodę do płukania do kubeczka i zakręcam kran. Po skończonym prysznicu albo zmywaniu naczyń, dokładnie dokręcam kran. W ten sposób nie marnuję cennej wody - niezbędnej do życia ludziom, zwierzętom i roślinom.

Kartki papieru zapisuję po dwóch stronach. Dzięki temu chronię drzewa i powietrze - papier produkuje się z drewna, pozyskiwanego w drzew. Drzewa produkują tlen, którym oddychasz oraz oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

Ograniczam konsumpcję produktów – naprawiam popsute przedmioty oraz zastanawiam się, zanim kupię nową rzecz. Unikam niepotrzebnych przedmiotów, zapasów żywności, towarów nadmiernie opakowanych i jednorazowych lub o niskiej jakości, które mogą szybko się popsuć. Często są one niebezpieczne dla zdrowia ludzi lub zwierząt. Wytwarzając mniej śmieci oszczędzam środowisko i pieniądze.

Więcej porad dotyczących oszczędzania znajdziesz w publikacji „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO – przewodnik dla dzieci i rodziców".

img

Jak Ty w codziennym życiu oszczędzasz zasoby naturalne? Napisz w komentarzu poniżej :)

Pozdrawiam
Lokatka

36
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 13
  • 5
Komentarze