24.10.2016

Kupuj mądrze

Trening rozsądnego wydawania pieniędzy masz już za sobą. Pora na zastanowienia się na co (oprócz ceny) zwracać uwagę wybierając się do sklepu spożywczego.

Kasia i Kuba często wybierają się na zakupy ze swoimi rodzicami. Dzięki temu w praktyce uczą się kupować w taki sposób, żeby zaoszczędzić czas, pieniądze, a także zadbać o zdrowie.

Podczas ostatniej wizyty w sklepie mama, zwróciła uwagę dzieci na datę przydatności do spożycia. Najczęściej jest ona zapisywana jako: „należy spożyć do…” . Oznacza to, że po tym terminie nie należy jeść danego produktu. Najczęściej data przydatności do spożycia dotyczy produktów, które szybko się psują np. wędlin, nabiału.

Oprócz daty przydatności do spożycia producenci mogą podawać datę, przed którą najlepiej zjeść dany produkt ("najlepiej spożyć przed"). Z reguły dotyczy np. kasz i makaronów. Jeśli jednak zjesz coś po tej dacie, nie oznacza to, że możesz mieć przez to problemy ze zdrowiem. Po prostu niektóre właściwości produktu mogą zostać zmienione.

img

Dzięki zwracaniu uwagi na daty zmniejszysz ryzyko zmarnowania zakupionej żywności oraz pieniędzy.

Więcej porad dotyczących mądrego kupowania żywności znajdziesz w książce: „Apetyt na zdrowie – czyli o zasadach prawidłowego odżywiania,  świadomym kupowaniu i niemarnowaniu żywności”.

Lokatka

93
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 4
  • 2
Komentarze