07.05.2021

Kreatywnie z Lokatką

Zrób piłeczkę do gry w zośkę.

Zośka (po angielsku nazywana footbag) to nazwa gry zręcznościowej, w której wykorzystuje się niewielką piłeczkę. Gra polega na jak najdłuższym podbijaniu piłki nogą tak, aby nie upadła na ziemię. W footbag można grać samemu lub zespołowo.

Nie wiem, czy wiesz, ale w zośkę, podobnie jak w innych dyscyplinach sportu odbywają się zawody. Pierwsze Mistrzostwa Polski w Footbag odbyły się w 2001 r. i z roku na rok stają się coraz popularniejsze przyciągając uwagę wielu osób – zawodników oraz kibiców.

Przekonaj się samemu na czym polega ta dyscyplina! Nie musisz do tego wydawać żadnych pieniędzy. Piłeczkę do gry możesz przygotować z materiałów, które już posiadasz w swoim domu. Wykorzystując ponownie używane rzeczy, postępujesz bardzo ekologicznie i w dodatku oszczędzasz pieniądze.
imgDo zrobienia zośki, poproś o pomoc kogoś dorosłego. Przygotuj:
• starą skarpetkę,
• gorczycę, ryż, kaszę, soczewicę lub piasek do wypełnienia skarpetki,
• igłę, mocną nitkę (do zaszycia skarpetki).

Wsyp ziarna mniej więcej do połowy skarpetki. Utnij skarpetkę ok. 2 cm nad poziomem ziaren. Następnie bardzo dokładnie zszyj skarpetkę. I gotowe :-).

Gra w zośkę to świetny pomysł na codzienną aktywność fizyczną. Uprawiając sport, sprawiasz, że Twój mózg jest lepiej dotleniony, a to poprawia pamięć, koncentrację i szybkość uczenia się.

Ja już zrobiłam swoją zośkę i do wspólnej gry zamierzam zaprosić Hatetepesa. Wymyśliłam dla nas fajny konkurs – komu uda się najwięcej razy podbić piłeczkę tak, aby nie spadła na ziemię. Ty również możesz zorganizować podobną rywalizację z rodzeństwem lub koleżankami i kolegami.

Jak myślisz, kto wygra? Ja czy Hatetepes? :-)

Lokatka


Fot. pixabay.com

31
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 18
  • 16
Komentarze