18.03.2011

Konkurs "Świąteczny Sezam" rozstrzygnięty!

Mamy już rozstrzygnięcie Konkursu „Świąteczny Sezam”! 28 lutego Regionalne Komisje ocen z poszczególnych regionów wytypowały zwycięskie szkoły. Wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji – GRATULUJEMY!

W listopadzie 2010 roku PKO Bank Polski ogłosił konkurs na przedświąteczny kiermasz szkolny. Zaproponowaliśmy by wydarzenie podzielone było na  trzy etapy:  konkurs na „Kartkę Świąteczną”, świąteczny kiermasz „Świąteczny Sezam” oraz Program Artystyczny. Po realizacji projektu, odpowiedzialni za niego nauczyciele sporządzali „sprawozdania” w formie elektronicznej  i przesyłali je do oceny odpowiedniego Oddziału Regionalnego PKO BP.


Celem konkursu było utrwalenie wiedzy o oszczędzaniu, zdobytej przez dzieci podczas wcześniejszych zajęć. W trakcie kiermaszu uczniowie uczyli się pracy zespołowej i poznawali  wartość pieniądza w życiu społecznym. Chcieliśmy wyzwolić w uczniach pomysłowość. Pokazać, że przy odrobinie dobrych chęci i uruchomieniu wyobraźni możemy naprawdę wiele zdziałać. Określiliśmy ramy konkursu, lecz to jak kiermasz wyglądał w rzeczywistości zależało przede wszystkim od Państwa kreatywności i wysiłku jaki włożyliście w to przedsięwzięcie.
Dlatego też, z nieukrywaną radością ogłaszamy, że zarówno dzieci jak i Ich nauczyciele stanęli na wysokości zadania. W tym roku, w konkursie wzięło udział prawie 200 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Olbrzymia kreatywność oraz wysoki poziom przesłanych prac spowodowały, że wybór laureatów sprawił nam wiele trudności. Na szczęście mieliśmy też sporo nagród do rozdania. Przypomnijmy, że w konkursie „Świąteczny Sezam” na wyróżnienie mogły liczyć aż trzy szkoły z każdego z dwunastu regionów. Laureaci pierwszego miejsca nagrodzeni zostaną kwotą w wysokości 1000 złotych, Ci którzy zajęli miejsce drugie i trzecie otrzymają odpowiednio 700 i 500 złotych.

 

Przy wyborze zwycięzców kierowaliśmy się trzema głównymi kryteriami. Przede wszystkim ocenialiśmy Waszą kreatywność. Po drugie, zwracaliśmy uwagę na różnorodność  podjętych przez Państwa działań. W końcu, ocenialiśmy też wielkość zebranych podczas kiermaszu środków.Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie nadesłane sprawozdania i gratulujemy tym, którzy wzięli udział w konkursie.Lista zwycięskich szkół jest dostępna na stronie www.pkobp.pl/SKO

 

Poniżej prezentujemy prezentacje szkół, które zajęły pierwsze miejsca w Konkursie Kiermasz „Świąteczny Sezam”.

 

5
Komentarze