10.10.2016

Jak mądrze wydawać pieniądze?

Oszczędzanie to nie tylko odkładanie pieniędzy, ale również rozsądne i przemyślane wydawanie. Każdy może się tego nauczyć. Ty również :-)

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w treningu rozsądnego wydawania pieniędzy. Zabawę rozpocznij od pobrania i wydrukowania gry w Sklep. Znajdziesz ją tutaj: www.pkobp.pl/sko/lokatka/.

Teraz wytnij obrazki symbolizujące towary, które będziesz kupował, banknoty i monety, etykiety. Ustal ceny wszystkich produktów.

Zastanów się nad swoją listą zakupów. To, co będziesz kupował zależy od scenariusza zabawy. Na przykład jeśli planujesz przygotować zdrowe i pożywne drugie śniadanie  - z pewnością na Twojej liście znajdą się smakołyki, które zmieszczą się do plastikowego pojemnika, w którym zazwyczaj nosisz swoje jedzenie. Mogą to być owoce czy grillowane warzywa. Możliwości jest wiele. Pamiętaj tylko żeby mieć pomysł w jaki sposób możesz wykorzystać każdy produkt.

Jeśli potrzebujesz inspiracji - zajrzyj do nowego materiału edukacyjnego SKO, w którym oprócz wskazówek dotyczących świadomego kupowania i prawidłowego odżywiania znajdziesz przepisy na pyszne i zdrowe posiłki.

Teraz możesz przystąpić do gry :-)

img

 

Udanej zabawy :-)

Lokatka

 

61
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 8
  • 1
Komentarze