09.02.2016

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

Z tej okazji Pancernik przygotował dla Ciebie specjalny wpis!

Mam nadzieję, że już wiesz o tym, że postanowiłem się tutaj zadomowić. Od pewnego czasu odwiedzam blogi, czytam i komentuję wpisy. Teraz sam postanowiłem do Ciebie napisać szczególnie, że dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, a ja jestem odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo w serwisie SKO oraz w Internecie.

Przygotowałem dla Ciebie kilka bardzo ważnych porad:

  1. Zapamiętaj wszystkie swoje loginy i hasła. Nigdy ich nigdzie nie zapisuj ani nie podawaj innym osobom (jedynym wyjątkiem mogą być rodzice czy opiekunowie).

  2. Pamiętaj, aby po zakończeniu korzystania z konta (również np. na portalu społecznościowym) wylogować się z niego.

  3. Jeśli nie musisz nie loguj się nigdzie z obcych komputerów, na których mogą być wirusy!

  4. Jeśli logujesz się do seriwsu SKO sprawdź czy adres strony banku zaczyna się od https:// - nie musisz tego wpisywać. Wystarczy, że spojrzysz na pasek z adresem strony.

  5. Zawsze samodzielnie wpisuj adres serwisu SKO (www.sko.pkobp.pl). Nie klikaj w linki do strony banku otrzymane od innych osób!

  6. Szukaj kłódki w pasku adresu - tam znajduje się najczęściej. Ona chroni Twoje konto przed obcymi.

img

Fot.: pixabay.com

Skoro jesteśmy przy temacie bezpiecznego korzystania z konta internetowego chciałbym Ci jeszcze opowiedzieć, czym jest sesja bankowości elektronicznej, podczas której również dorośli powinni stosować się do wszystkich moich porad. 

Otóż sesja bankowa to nic innego jak czas, kiedy np. rodzice czy dziadkowie są zalogowani na swoim internetowym koncie i wtedy mogą wykonać przelewy, zobaczyć stan konta, opłacić rachunki, itd. Zwykle taka sesja trwa 10-15 minut. To wystarczający czas, żeby wykonać wszystkie niezbędne operacje, sprawdzić historię rachunku. Oczywiście nie należy zamykać strony z otwartą sesją. Najpierw zawsze trzeba się wylogować ze swojego konta. Prawda, że proste? :)

 

Z pozdrowieniami

Pancernik HTTPS

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 11
  • 4