19.02.2021

Czy ubrania, zabawki i banknoty mogą powstawać z surowców wtórnych?

Wpis, który zadziwi wielu SKO-wiczów :-)

Każdy z nas odpowiada za stan środowiska. I każdy z nas może swoim codziennym zachowaniem, dobrymi nawykami pokazywać, że dbanie o przyrodę jest dla niego ważne.  Jednym ze sposobów okazywania troski o środowisko jest segregacja śmieci. Wiele odpadów nadaje się do powtórnego przetworzenia.

Jak myślisz, co może powstać z plastikowych woreczków albo szklanych słoików? Myślę, że Cię zaskoczę :-).

img

Plastik po przetworzeniu wykorzystywany jest oczywiście do wytworzenia butelek, ale również: sprzętu turystycznego (np. wypełnień do śpiworów), bluz z polaru (do wykonania jednego ciepłego polaru wystarczy tylko 35 butelek PET), mebli ogrodowych, namiotów, a nawet zabawek.

Z ponownie przetworzonego papieru powstają między innymi serwetki, doniczki, filtry do kawy, opakowania do jajek, bandaże, a nawet banknoty.

Szkło może być przetwarzane wiele razy, otrzymujemy z niego butelki, słoiki, szklanki, blaty kuchenne, można je również wykorzystywać do izolacji ścian.

Segregowanie to nie wyrzucanie. Ponowne przetwarzanie odpadów pozwala dbać o środowisko, ale również oszczędzać pieniądze - obniża koszty wytwarzania nowych produktów oraz ilość energii wykorzystywanej podczas produkcji.

I jak, zaskoczyłam Cię? Daj mi znać w komentarzu :-).

Jak zawsze odsyłam Cię do ciekawej publikacji – tym razem zachęcam do przeczytania książki „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO – przewodnik dla dzieci i rodziców”.
 
Lokatka

Fot.pixabay.com

49
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 9
  • 2
Komentarze