23.02.2021

Co łączy sport i oszczędzanie?

Przeczytaj i dowiedz się, która umiejętność pomoże Ci zrealizować plany związane z aktywnością fizyczną i odkładaniem pieniędzy na wybrany cel.

W sporcie tak samo, jak w oszczędzaniu ważna jest systematyczność. Systematyczność oznacza robienie czegoś regularnie, zgodnie z ustalonym planem.

Jeśli odkładamy nawet małe kwoty, ale robimy to regularnie i przez dłuższy czas, to możemy zebrać sporo pieniędzy i przeznaczyć je na różne rzeczy, np. na grę, książkę czy deskorolkę. Podobnie jest ze sportem. Tylko systematyczne trenowanie pozwala osiągać coraz lepsze wyniki, np. w pływaniu, karate czy jeździe konnej. 

img

Ja zawsze staram się być systematyczna. W przypadku sportu wyznaczyłam sobie konkretne dni, które poświęcam na aktywność fizyczną. We wtorki i czwartki biegam z Hatetepesem, soboty przeznaczam na lekcje tańca.

W przypadku biegania postanowiłam, że za każdym razem będziemy zwiększali pokonywane odległości. Na początku stycznia nasza trasa miała 2 km. Teraz potrafimy przebiec nawet 4 km. Do końca marca, chcielibyśmy wydłużyć drogę do 5 km. Czy nam się to uda? Zobaczymy. Tylko trening czyni mistrza :-).

Mój plan oszczędzania polega na:

1. Wybraniu celu – tym razem marzę o nowym bidonie na wodę, który mogłabym zabierać na naukę tańca czy bieganie.

2. Ustaleniu kwoty pieniędzy, którą chcę regularnie przeznaczać na realizację swojego celu. Zawsze najpierw sprawdzam ile kosztuje dana rzecz. Wtedy od razu wiem, kiedy mniej więcej uda mi się zrealizować mój plan.

3. Określeniu częstotliwości oszczędzania, np. co 2 tygodnie.

Bycie systematycznym nie jest łatwe, często wymaga od nas dużego zaangażowania, ale za to pozwala nam osiągnąćto, co sobie zaplanowaliśmy. W realizacji planów warto zwracać uwagę na małe sukcesy, które pojawiają się na drodze do osiągnięcia celu, np. nauczenie się kroków nowego tańca czy pokonanie dłuższej trasy podczas spaceru.

Jestem ciekawa, czy starasz się systematycznie dbać o swoją aktywność fizyczną oraz czy masz swój plan oszczędzania. Daj mi znać w komentarzu :-).

Więcej porad na temat sportu, oszczędzania i zdrowego stylu życia znajdziesz w książce: „Apetyt na zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia?”.

Lokatka

Fot.pixabay.com

64
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 5
  • 1
Komentarze